Kuratorka u Rydzyka (zdjęcie ilustracyjne). pxfuel.comŹródło: pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Marca 2020

U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa

Tadeusz Rydzyk i założona przez niego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu coraz silniej troszczą się o polskie dzieci. Tym razem w szkole odbyło się sympozjum dotyczące zagrożeń, jakie czyhają na najmłodszych. Jedną z gwiazd była kontrowersyjna Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty, która, jak to ma w zwyczaju, poruszyła temat LGBT. Dostało się jednak również youtuberom.

Gwiazdą konferencji "Jak nie zniszczyć życia dziecka?" była Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty, znana ze swoich szokujących wypowiedzi dotyczących LGBT. Twierdziła m.in., że "LGBT jest całkowitym zaprzeczeniem praw natury i pseudonauką". Sympozjum toczyło się wokół niebezpieczeństw czyhających na dzieci oraz, nieco ogólniej, polską edukację. W pierwszej części swojego wystąpienia Nowak skupiła się na technologii. Jego treść przytacza "Gazeta Wyborcza".

– Problemy są na tyle poważne, że właściwie należałoby na początek zabronić dzieciom używania komórek w szkołach, używania smartfonów, bo to jest bardzo istotne – mówiła w szkole ojca Rydzyka. Dodała, że dzieciom należy przekazywać, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem.

Duda w Radio Maryja zagalopował się mówiąc o żonie. Przykra opiniaDuda w Radio Maryja zagalopował się mówiąc o żonie. Przykra opiniaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk gościł kontrowersyjną kuratorkę

Nowak dość nieoczekiwanie zahaczyła o youtuberów, a konkretnie o tzw. patostreamerów. – A przecież nasi uczniowie już w szkołach podstawowych bardzo często wkraczają w taką koszmarną grę, kiedy płacą osobom, które nagrywają i bezpośrednio transmitują różnego rodzaju sytuacje wręcz koszmarne. To jest sytuacja, kiedy młody człowiek zbiera pieniądze i mówi: „Będę pił przed kamerami. Ile mi dacie pieniędzy, tyle ja będę siedział przed kamerą i pił”. Inny przykład sytuacji związanych z patostreamami to jest to, że młody człowiek obiecuje, że na wizji pobije babcię. I bije ją. Kilka lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że to jest możliwe, a to jest możliwe i dzisiaj się dzieje – mówiła kuratorka, cytowana przez "GW".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Niewyobrażalny skandal w popularnej lodziarni. Lepiej uważajcie, konsekwencje mogą być straszne

Technologia była jednak jedynie wstępem do najniebezpieczniejszego z zagrożeń oraz ulubionego tematu pani kurator. Barbara Nowak nie pozostawiła wątpliwości: nie ma nic groźniejszego dla polskich dzieci niż wszechobecna "ideologia LGBT", która zdaniem małopolskiej kuratorki ma na celu "zepsuć młodzież". W opinii Nowak edukacja seksualna ma za zadanie sprawić, by "dzieci były zainteresowane wyłącznie swoją seksualnością". – Stąd od samego początku, właściwie od narodzenia dorośli mają się skoncentrować na tym, żeby te małe dzieci, maleńkie dzieci pobudzać seksualnie po to, żeby one potem tę swoją jakąkolwiek działalność kierowały na odczuwanie przyjemności – mówiła w szkole ojca Rydzyka.

Podczas swojego wystąpienia Nowak zwróciła uwagę, że młodych ludzi próbuje się "odrzeć z godności, tak by "nie stali się osobami odpowiedzialnymi nie tylko za własne życie, ale za tworzenie rodzin, odnawianie pokoleń, niesienie zadań państwa i narodu". Dodała, że podobny proces opanował właśnie Zachód i puka do drzwi naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka afera w świecie futbolu. Śledczy przeszukali biura uczestników Ligi Mistrzów
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie

Źródło: Gazeta Wyborcza