Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Kwietnia 2020

Niespodziewane zmiany u Rydzyka. Zwolnił swojego przyjaciela, żeby nie przeszkadzać PiS?

Tadeusz Rydzyk postanowił zwolnić wieloletniego felietonistę Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, Mirosława Piotrowskiego. Decyzja redemptorysty ma zapewne podłoże w fakcie, że Piotrowski zdecydował się kandydować na prezydenta.

"Na początku tygodnia zostałem poinformowany, że moje felietony, które przedstawiałem co tydzień w niedzielę o godzinie 20:50 w Telewizji Trwam i Radiu Maryja zostają zawieszone", słyszymy na nagraniu opublikowanym przez Piotrowskiego na Twitterze. Z dalszej części jego wypowiedzi dowiadujemy się, że decyzję o jego zwolnieniu przekazał mu sam dyrektor Radia Maryja.

Ministerstwo Zdrowia pokazało wreszcie nowy raport. Są kolejne ofiary śmiertelne wirusaMinisterstwo Zdrowia pokazało wreszcie nowy raport. Są kolejne ofiary śmiertelne wirusaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "Przecież pan profesor rozumie"

"Dzwoniący do mnie w tej sprawie ojciec redemptorysta, którego notabene od lat znam i bardzo lubię, w uzasadnieniu użył pięknej formy oznajmująco-pytającej", mówi kandydat na prezydenta RP i były poseł do Parlamentu Europejskiego. "Przecież pan profesor rozumie", miał usłyszeć od redemptorysty, który tłumaczył decyzję o jego zwolnieniu. Jak słyszymy, wszystko "zostało załatwione".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jedna z najważniejszych twarzy TVP publicznie kpi z chorób psychicznych. Trudno powstrzymać oburzenie
2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?

Mirosław Piotrowski pracował dla mediów ojca dyrektora przez niemal 10 lat. Jak sam informuje, przez ten czas wygłosił przeszło 300 felietonów. Piotrowski poinformował, że od tej chwili napisane przez niego felietony będzie publikował na własnej stronie internetowej. Całość jego wypowiedzi obejrzeć można pod tym linkiem.

Mirosław Piotrowski na Twitterze

Przypomnijmy, że Piotrowski zebrał już wymagane 100 tys. podpisów, wobec czego w sposób oficjalny stał się kandydatem do objęcia Pałacu Prezydenckiego. Nie mógł jednak liczyć na poparcie założyciela Radia Maryja. – Pana prof. Mirosława Piotrowskiego bardzo szanuję, ma ogromną wiedzę. To bardzo kulturalny człowiek, jest z dobrej rodziny. Ale nie mogę powiedzieć, że Radio Maryja, czy ja osobiście, że to jest nasz kandydat. W żadnym wypadku. Tak po prostu nie jest – przekazał na antenie TV Trwam ojciec dyrektor, cytowany przez Onet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek
  3. Z głośników w sklepach popłynie bardzo ważne nagranie. Mają je usłyszeć klienci Biedronki i Lidla
  4. Apel szykanowanej rodziny. "Chcemy normalnie robić zakupy i funkcjonować w społeczeństwie"
  5. Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawie
  6. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy

Źródło: twitter.com/Mirosław Piotrowski / Onet