Tadeusz Rydzyk podczas XXV urodzin Radia Maryja.. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Stycznia 2021

Tadeusz Rydzyk wzywa do przekazywania 1% podatku na swoją fundację. Nawiązał do Sądu Ostatecznego

Tadeusz Rydzyk wzywa do udzielenia pomocy toruńskim mediom. "Pragniemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków Ojczyzny", zapewnia dyrektor medialnego imperium. Zakonnik apeluje o przekazywanie 1 proc. podatku dla zarządzanej przez siebie fundacji.

  • Założyciel i dyrektor Maryja wskazał, że początek roku jest szansą na wspomożenie działań Fundacji Nasz Przyszłość
  • Rydzyk wspomniał organizację warsztatów dla młodzieży czy staże w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej
  • "To wszystko możemy realizować dzięki ofiarnej pomocy z 1% podatku dochodowego"

On ma walizeczkę. Zakonnice powiedziały, żeby kupił sutannę, bo nie będą mu już cerować, bo sutanna się rozleciała. On nikomu grosika nie ukradł, przekonują wierni Radia Maryja w zrealizowanym przez czeską ekipę dokumencie "Jak Bóg szukał Karela" (o sprawie pisaliśmy w artykule "Jak Chrystus był na ziemi, tak tutaj jest ojciec Rydzyk". Jak zagraniczna produkcja szukała w Polsce Boga).

Temat pieniędzy stosunkowo często przewija się jednak w wystąpieniach ojca dyrektora. Nie inaczej było i tym razem. Za pośrednictwem swoim mediów Tadeusz Rydzyk zaapelował o przekazanie 1 proc. podatku.

Tadeusz Rydzyk: "Także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy"

Najsłynniejszy polski redemptorysta przypomina słynne powiedzenie, według którego znaczenie środków zainwestowanych w młode pokolenia jest nie do przecenienia. Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć i więcej lat – sadzi las, a daleko w przyszłość – dobrze kształtuje, formuje dzieci i młodzież, wskazuje ojciec Rydzyk, cytowany przez radiomaryja.pl.

Kolejno płynnie przechodzi do misji Radia Maryja. Założyciel rozgłośni zaznacza, że jego organizacje starają się "formować po polsku i katolicku dla Pana Boga, rodziny, Ojczyzny, ludzi – dzieci i młodzież".

Andrzej Duda wdał się w rozmowę ze swoją wyborczynią. Andrzej Duda wdał się w rozmowę ze swoją wyborczynią. "Proszę wziąć tabletkę na ciśnienie"Czytaj dalej

W opublikowanym apelu Rydzyk zaznacza, że pierwsze miesiące rozpoczynającego się roku umożliwiają pomoc organizacjom pożytku publicznego. Redemptorysta zapewnia, że poprzez odpisanie 1 proc. podatku nic nie tracimy. Następnie wymienia inicjatywy Fundacji Nasza Przyszłość.

Zorganizowaliśmy dotąd – cieszące się wielkim powodzeniem – warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, wskazuje. I dalej: Współfinansujemy badania naukowe Instytutu Pamięć i Tożsamość. Na ukończeniu jest już drugi profesjonalny film, tym razem "Nędzarz i Madame". Organizujemy koncerty religijno-patriotyczne dla dzieci i młodzieży, a także animujemy współpracę młodzieży z różnymi domami seniorów.

Ojciec dyrektor wskazuje też na staże i praktyki dla studentów oferowane przez słynną Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz rozdanie kilkuset tysięcy książek, które "pomagają w formacji dzieci i młodzieży".

Redemptorysta wspomina plany na przyszłość. Pragniemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków Ojczyzny, zapewnia. Dodaje, że choć osoby prowadzące jednoosobowe firmy mogą przekazać 1 proc. podatku do końca stycznia, "reszta firm, emeryci, renciści" mają na to szansę do końca kwietnia.

Niemal wszystkim podczas pandemii żyje się trudniej, także Radio Maryja i TV Trwam mają problemy, trudniej jest te dzieła utrzymać. Tym bardziej prosimy, by nie lekceważyć możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej fundacji, zwraca uwagę Tadeusz Rydzyk.

Na zakończenie wspomina o Sądzie Ostatecznym. Nikt nie zabierze w wieczność ze sobą czegokolwiek. Zabierzemy zasługi za dobre czyny i one będą za nami przemawiały. Prosimy, jeżeli jest taka Państwa wola, o przekazanie 1% Fundacji Nasza Przyszłość, wpisując w rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000091141.

źródło: radiomaryja.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: