Tadeusz Rydzyk może nie być zadowolony. W dzień urodzin Radia Maryja Strajk Kobiet szykuje dla niego "prezent".. ALEX MARCINKOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 4 Grudnia 2020

Tadeusz Rydzyk szykuje wielkie urodziny Radia Maryja. Strajk Kobiet ma dla niego niespodziankę

Tadeusz Rydzyk musiał zrezygnować z wielkiej, corocznej imprezy związanej z urodzinami Radia Maryja. Tegoroczna będzie miała o wiele skromniejszą publiczność, co niezwykle zasmuciło toruńskiego redemptorystę i jego otoczenie. Strajk Kobiet postanowił urozmaicić jednak ten dzień zwolennikom mediów Rydzyka. Co planują?

  • Tadeusz Rydzyk musiał zrewidować swoje plany wobec tegorocznych urodzin Radia Maryja - uroczystości będą o wiele skromniejsze.
  • Strajk Kobiet szykuje na ten dzień  "prezent" dla redemptorysty. 
  • Forma protestu będzie bardzo oryginalna i w pewnym rozumieniu artystyczna. 

Wydarzenie zaplanowane jest na najbliższą sobotę. 

Prawie nikt nie pamięta. Lider Bayer Full chciał zrobić polityczną karierę, w zeszłym roku podjął ostateczną decyzjęPrawie nikt nie pamięta. Lider Bayer Full chciał zrobić polityczną karierę, w zeszłym roku podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk może nie być zadowolony. Strajk Kobiet szykuje "prezent"

Już w sobotę odbędzie się część uroczystości związana z 29. urodzinami Radia Maryja, która tym razem okaże się o wiele skromniejsza niż planowano. Najważniejszym punktem programu będzie nabożeństwo w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

To wydarzenie będzie momentem zapalnym dla zapowiedzianego przez Strajk Kobiet "prezentu" przygotowanego z tej okazji przez demonstrantów. 

- W sobotę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego spontanicznie uczcijmy kolejne urodziny Radia Maryja. Nie zabraknie atrakcji w postaci mobilnej wystawy kolaży prezentujących drogę ojca Tadeusza do zbawienia. Spontanicznie nie zapomnijcie zabrać ze sobą urodzinowych gadżetów - trąbek, piszczałek, balonów i innych - zapowiadają organizatorzy.

Na wydarzenie o nazwie "Droga Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja" zapraszają Toruńska Brygada Feministyczna, Obywatelski Toruń, Toruński Strajk Kobiet, Manifa Toruńska oraz Toruńskie Dziewuchy. 

wtv.pl - portal informacyjny"Jeszcze wczoraj stan taty się poprawił". Nie żyje polski mistrz Europy, zmarł w zupełnym zapomnieniuCzytaj dalej

Urodziny Radia Maryja najskromniejsze od lat

W tym roku urodziny Radia Maryja wypadną o wiele skromniej niż choćby ostatnim razem. Wszystko ze względu na pandemię, która sprawiła, że obowiązuje wciąż wiele obostrzeń związanych z walką z wirusem. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Co zatem pozostało w planach? Uroczystości trwają już od dziś - o 15:30 odbył się transmitowany koncert "Pieśń o Ojczyźnie", a w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Dodatkowo w Bydgoszczy we wtorek odbędą się skromniejsze obchody - w parafii pw. św. Jadwigi Królowej zorganizowana zostanie uroczysta msza święta, na której nie pojawi się jednak zbyt wielu wiernych. 

Była jedną z największych gwiazd TVN, postanowiła wszystko rzucić. Niespodziewanie wyjechała na drugi koniec świataByła jedną z największych gwiazd TVN, postanowiła wszystko rzucić. Niespodziewanie wyjechała na drugi koniec świataCzytaj dalej

Mimo że radykalne ograniczenia nie dotyczą miejsc kultów, to w tym roku nikt nie spodziewa się tłumów na urodzinach Radia Maryja. 

Toruński redemptorysta może mieć jedynie nadzieję, że okrągłe 30-lecie będzie mógł obchodzić o wiele huczniej, tym bardziej, że będzie to niesamowity jubileusz. Pytanie również, czy stacja ponownie z chęcią zwróci się do polityków Zjednoczonej Prawicy.

źródło: [se.pl][wtv.pl]

Zobacz także w naszych serwisach: