Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINKOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINKOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Maja 2020

Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem

Tadeusz Rydzyk, co nie dziwi już zapewne nikogo, po raz kolejny poprosił o pieniądze. Tym razem zaapelował o przekazanie 1 proc. podatku. "Przypominamy Wam bardzo gorąco, abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra".

"Pomóżcie nam kształtować jeszcze lepiej – religijnie i patriotycznie – Wasze dzieci i młodzież. Chodzi o możliwość przekazania 1% z podatku dochodowego na Fundację Nasza Przyszłość. Wszyscy płacą podatki – emeryt, rencista i pracujący. W sprawozdaniu podatkowym wpiszcie numer KRS Fundacji Nasza Przyszłość", apelował redemptorysta w opublikowanym na stronie internetowej Radia Maryja komunikacie.

Już jutro listonosz może zapukać do waszych drzwi. Rozpocznie się roznoszenie pakietów wyborczychJuż jutro listonosz może zapukać do waszych drzwi. Rozpocznie się roznoszenie pakietów wyborczychCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "To dobro zaniesiemy w wieczność"

"Przypominamy Wam bardzo gorąco, abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność", zapewniał ojciec dyrektor.

"Zapraszamy wszystkich słuchaczy, wszystkich telewidzów, pomóżcie w kształtowaniu dzieci i młodzieży, najlepszym kształtowaniu. Nie mówcie „potem”. Potem znaczy nigdy. Wszystko róbmy na wczoraj", prosił na zakończenie założyciel Radia Maryja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kasia Kowalska oskarżona o zarabianie na pandemii. Padły mocne słowa
2. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

W sobotnim, emitowanym na antenie TV Trwam programie "W Naszej Rodzinie" z podobnym apelem wystąpiła Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis, której współzałożycielem jest, rzecz jasna, ojciec Rydzyk. "Proszę Państwa, bardzo o to prosimy. Zróbmy, co można, tak jak w każdej rodzinie się wspomagamy, w różnych sytuacjach. Ten rok jest rzeczywiście bardzo trudny dla wszystkich, ale również i dla fundacji, dla Telewizji i dla Radia. Dlatego spróbujmy i postarajmy się, żebyśmy nie zmarnowali tego 1 proc. naszego podatku", mówiła w rozmowie z redemptorystą.

Do wypowiedzi dyrektor finansowej fundacji bezpośrednio odniósł się jej właściciel, zachęcając osoby starsze do przełamania technologicznych trudności. Ta może stać bowiem na poważnej dla Rydzyka przeszkodzie. "Zapytaj się wnuczka, zapytaj się syna, córki, zapytać się, jak to zrobić. Wykorzystać internet, to jest okazja do uczenia się internetu tak, jak uczyliśmy się obsługi lodówki czy jakiejś tam maszyny w kuchni, czy pralki, telefonu komórkowego, to dlaczego tego się nie nauczyć", apelował do telewidzów Rydzyk. "Dzięki właśnie internetowi my teraz rozmawiamy. Pani dyrektor jest w Warszawie, ja jestem w Toruniu, i proszę bardzo".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  2. Ośrodki sportowe pozostaną zamknięte? Jest decyzja ratusza
  3. Rada Ministrów właśnie wprowadza zmiany, o których musicie wiedzieć. Chodzi o obostrzenia
  4. Tadeusz Rydzyk ma dzisiaj urodziny. Tak wyglądała jego kariera
  5. Episkopat namawia do chodzenia do kościoła. "Można wybrać inne dni tygodnia"
  6. Nie tylko koronawirus i susza. W Polsce pojawił się jeszcze jeden, ogromny problem

Źródła: radiomaryja.pl / youtube.com/Radio Maryja