Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Kwietnia 2020

O. Rydzyk zabrania picia kawy podczas mszy domowej. Szkoli ludzi, jak mają żyć

Tadeusz Rydzyk w dobie epidemii zdążył zasłynąć już kilkoma niezwykle ciekawymi opiniami. Kilka dni temu stwierdził, że jest to "czas łaski", innym zaś razem apelował o finansowe wsparcie dla swoich mediów. Teraz postanowił poinstruować wiernych, jak mają się zachowywać podczas transmisji mszy świętych.

Z powodu epidemii udział w nabożeństwach został znacznie ograniczony. Przypomnijmy, że obecnie w świątyni może przebywać maksymalnie 5 osób, wobec czego wiele diecezji, chcąc dotrzeć do wiernych, zdecydowała się na wprowadzenie transmisji z kościołów. Ojciec dyrektor zauważył, że nie wszyscy zachowują się odpowiednio podczas transmitowanych mszy.

WHO może wprowadzić rewolucyjną zmianę dot. maseczek. Co to dla nas oznacza?WHO może wprowadzić rewolucyjną zmianę dot. maseczek. Co to dla nas oznacza?Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "Mamy zachowywać się jak w kościele"

Treść rozmowy założyciela Radia Maryja z "Naszym Dziennikiem" przytacza "Super Express". Redemptorysta po raz kolejny odniósł się do wyjątkowości sytuacji, w której się znaleźliśmy.

– Teraz jest właśnie czas i okazja, by ułożyć sobie sprawy wiary. Dlaczego wierzę? Może nam w tym pomóc rozum, potrzebny do przyjęcia całego Objawienia. Żeby wiara to nie były jakieś mrzonki, marzenia, wymysły, trzeba wiedzieć, co mówi Kościół, Pismo św., nauka Kościoła, katechizm, poukładać sobie to w głowie oraz w sercu i być gotowym – pouczał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szef Poczty zwolniony za własne zdanie? Chodzi o wybory, skandaliczne postępowanie
2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje

Zakonnik podkreślił następnie, że obecnie mieszkania wiernych stały się swoistym "domowym kościołem", wobec czego wierni powinni zwrócić należytą uwagę na swoje zachowanie.

– Kościół przychodzi do nas i mamy podczas transmisji zachowywać się jak w kościele – powiedział ojciec dyrektor. Dodał, że w takiej sytuacji niedopuszczalne jest picie kawy czy rozmowy prowadzone między domownikami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Źródło: se.pl