Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Marca 2020

Zdjęcia mówią same za siebie. Rydzyk wydaje nasze pieniądze bez zastanowienia

Tadeusz Rydzyk choć nie jest biskupem ani metropolitą, należy do grona najbardziej rozpoznawalnych polskich duchownych. A już na pewno - do najrozrzutniejszych. Widać to szczególnie w sytuacjach, kiedy pieniądze na wydatki gwarantuje mu budżet państwa, czyli innymi słowy - my sami z podatków. Mamy zdjęcia, które ukazują rozwój kolejnego przedsięwzięcia zaradnego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk, od chwili przejęcia władzy przez obóz Zjednoczonej Prawicy, otrzymał z państwowej kasy już 214 mln zł - wynika z obliczeń oko.press. Wcześniej na tak duże wsparcie liczyć nie mógł, ale nie można powiedzieć, że żyło mu się źle. W 2015 roku jego majątek wyceniono na ok. 339 mln zł - donosiło "Wprost". 

Nie tylko emeryci w kwietniu zobaczą więcej na swoich kontach. Lista uprawnionych do trzynastek jest długaNie tylko emeryci w kwietniu zobaczą więcej na swoich kontach. Lista uprawnionych do trzynastek jest długaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk inwestuje

Kapłan, wywodzący się z zakonu, u którego fundamentów leży skromność, nie próżnuje. Swój kapitał pomnaża a jeśli tylko może - wspomaga się transferami z budżetu państwa. Na "gorącym uczynku" przyłapali go jakiś czas temu reporterzy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przykre szczegóły pogrzebu Pawła Królikowskiego. Rodzina żegna aktora, detale miejsca i data pochówku
2. Rodzina, fani i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Tłumy na pogrzebie uwielbianego aktora

Jedną z ostatnich inwestycji redemptorysty jest muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Jego budowa ruszyła 6 maja i potrwa około dwóch lat. Zdjęcia tego procesu zamieszczamy pod artykułem.

Co bulwersuje w inwestycji? Źródło jej finansowania. Wstępnie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dołożyć miało Rydzykowi "tylko" 70 mln zł. Niebawem okazało się, że koszty budowy są wyższe od szacowanych. Wydano 117 mln zł. Na co dokładnie?

 - Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu będzie depozytariuszem pamięci o ponad tysiącletniej historii chrześcijańskiej Polski. Zostaną w nim przedstawione wydarzenia z dziejów naszego kraju, które miały wpływ na kształt dzisiejszej Europy, takie jak tradycje wolności i tolerancji Rzeczypospolitej, Wiktoria Wiedeńska, Bitwa Warszawska, doświadczenie walki „za wolność naszą i waszą” czy ofiara polskich żołnierzy na frontach II wojny światowej. Dzięki temu Muzeum stworzy możliwość zgłębiania dziejów państwa, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w procesie kształtowania świadomości historycznej i postaw społecznych - dowiadujemy się ze strony fundacji Lux Veritatis.

Muzeum nie jest jedyną inwestycją Rydzyka, jaka powstaje w Porcie Drzewnym w Toruniu. Geotermie, tężnie solankowe i Park Pamięci są już niemalże na wykończeniu.

Tadeusz Rydzyk inwestuje

Tadeusz Rydzyk inwestuje

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Reprezentant Polski na wylocie z klubu. Piłkarz usłyszał propozycję nie do odrzucenia
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  4. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  5. Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszel
  6. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy