Tadeusz Rydzyk pieniądze. MARCIN GADOMSKI/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 2 Kwietnia 2020

Tadeusz Rydzyk mógłby się od niego uczyć. Arcybiskup wystosował do księży niecodzienną prośbę

Tadeusz Rydzyk w ostatnim czasie wzywa do wpłacania pieniędzy na utrzymanie swoich mediów. Są jednak także księża, którzy pragną pomagać szpitalom. Z nietypową inicjatywą, mającą wesprzeć polskich medyków, wyszedł między innymi jeden z arcybiskupów.

Tadeusz Rydzyk, o czym donosiliśmy w ostatnim czasie, wystąpił z kilkoma apelami o pomoc finansową. Zakonnik przekonuje, że w polskim życiu publicznym nie może zabraknąć jego mediów. Jako że pandemia miała wpłynąć na nie w negatywny sposób, redemptorysta poprosił o wsparcie, jednocześnie strasząc, że bez tego Radio Maryja oraz Telewizja Trwam będą musiały zostać zamknięte.

Apele te oburzały wielu komentujących, którzy zwracali uwagę na potrzeby chociażby krajowych szpitali. Te, pozostające na pierwszej linii frontu wojny z COVID-19, skarżą się na brak sprzętu oraz środków ochrony osobistej. Warto więc zaznaczyć, że są w Polsce także księża, którzy zwracają uwagę właśnie na tę potrzebę.

Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałKaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk apeluje o pomoc swoim mediom, inny duchowni chcą wspierać szpitale

Metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc wydał specjalne rozporządzenie. Dotyczyło ono kwestii wsparcia finansowego szpitali i mogło zaskoczyć niejednego internautę.

- Zgodnie z tradycją – podczas Mszy Krzyżma Świętego – duchowieństwo archidiecezji katowickiej składa ofiary na konkretny cel. W tym roku pragniemy włączyć się w trwającą walkę z epidemią materialnie, poprzez złożenie ofiary na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie - napisał abp Skworc, jednocześnie podpowiadając, jak w tym czasie ograniczyć parafialne wydatki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szpital stawia na całkowicie nową w Polsce metodę leczenia z wirusa. Medycy ujawnili efekty, jest nadzieja
2. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu

- Serdecznie proszę wszystkich kapłanów archidiecezji (proboszczów, administratorów, katechetów, wikariuszy, rezydentów, pracowników naukowych, emerytów - z wyłączeniem kapłanów chorych i misjonarzy - o złożenie jałmużny postnej w minimalnej wysokości 500 złotych. Z racji pilnej potrzeby pomocy, ofiarę proszę przelać na konto archidiecezji (34 1600 1055 1848 6348 7000 0001) w terminie do Wielkiego Czwartku (9 kwietnia); jako tytuł przelewu podajemy: OFIARA - KORONAWIRUS" - dodał duchowny, zachęcając wiernych do przyłączenia się do akcji i wspierania krajowych szpitali.

Warto zaznaczyć, że w pomoc służbie zdrowia zaangażował się także arcybiskup Grzegorz Ryś. 25 marca duchowny odczytał specjalny doktora Pawła Czekalskiego, w którym ten prosił o wsparcie w zbiórce środków na respiratory. W kilka dni na specjalnym koncie uzbierano na ten cel prawie milion złotych. Sama Archidiecezja Łódzka zdecydowała się także na przekazanie lokalnemu szpitalowi pieniądzy na dwa respiratory.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. TVP 2 mld zł dostanie już niebawem. Rząd specjalnie zadłużył się na ten cel
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie

Źródła: Onet / RMF FM / WTV