Tadeusz Rydzyk przeszłość. YouTube / Radio MaryjaŹródło: YouTube / Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 2 Marca 2020

Rydzyk ujawnił ważny fakt ze swej przeszłości. "Jezu, czy ja mam dobrze w głowie?"

Tadeusz Rydzyk wystąpił na niedawnej konferencji "Perspektywy dla polskiego rolnictwa". Duchowny opowiedział zebranym o ważnym fakcie ze swej przeszłości. Okazały się nim kulisy powstania Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk jest obecnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych kapłanów w kraju. Redemptorysta wybudował wokół siebie gigantyczne finansowe imperium, składające się także z mediów o profilu katolickim. Należy do nich oczywiście Radio Maryja, które zostało założone 8 grudnia 1991 r. Początkowo pozostawało jedynie niewielką, lokalną rozgłośnią. Dziś dociera już do odbiorców w całym kraju.

Ziobro dostaje pieniądze niezgodnie z prawem? Bajońskie sumyZiobro dostaje pieniądze niezgodnie z prawem? Bajońskie sumyCzytaj dalej

Podczas konferencji "Perspektywy dla polskiego rolnictwa", zorganizowanej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Rydzyk opowiedział o kulisach powstania Radia Maryja. Okazało się, że pomysł założenia rozgłośni zrodził się, gdy zakonnik przebywał poza granicami Polski.

Tadeusz Rydzyk o początkach Radia Maryja

- Modliłem się, jak mi to przyszło. (...) Często wchodziłem do takiego małego kościółka w Alpach i sam na sam mówię "Panie Jezu, czy ja mam dobrze w głowie? Czy nie dzieje mi się coś, bo takie marzenia... To był 1989 r. - powiedział Rydzyk.

Dalej zakonnik zrobił krótką przerwę na anegdotę, aby ostatecznie powrócić do tematu rozwoju Radia Maryja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyrzucono go z TVN, stworzył zbiórkę pieniędzy. Chce lecieć na drugi koniec świata i przepraszać za swój materiał
2. Mężczyzna zasnął na podłodze tramwaju. Po przyjeździe straży miejskiej okazało się, że to nie jedyne co zrobił

- Właśnie wtedy w tym kościółku się modliłem. "Czy ja mam dobrze w głowie, Panie Jezu. Jak? Z czym? Nic nie mam. Nic. Dokładnie nic. Daj mi znak. Jak to?". No i patrząc na to, co się tam dzieje, na tę bogatą Europę, widziałem takie bilbordy "używaj, używaj, używaj" i "konsumuj". Wtedy szukałem pomocy. Jechałem do biskupów różnych, do bogatego materialnie Kościoła niemieckiego, do Szwajcarii, do Austrii. I w Austrii mi jeden biskup mówi: "Ojcze, róbcie to! My czekamy na pomoc z Polski" - opowiedział z dumą zakonnik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Życiowa szansa Adama Kownackiego. Polski bokser o krok od hitowej walki
  2. Możesz dostać od 7 tys. do 53 tys. zł dotacji na remont. Wciąż czekają na wnioski
  3. Porusza się na wózku i pracuje na lotnisku. Piesek podbija serca podróżnych z całego świata
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"
  6. Koronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażenia

Źródło: Onet