Tadeusz Rydzyk w katedrze poznańskiej.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Sierpnia 2020

Tadeusz Rydzyk zaprasza "naszą piękną polską młodzież". Zapewnia, że "nie ma się czego bać"

Tadeusz Rydzyk najwyraźniej doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że inwestycje w młodzież zwykle procentują w przyszłości. Na oficjalnej stronie internetowej założonego przez redemptorystę Radia Maryja znajdziemy informację o planowanych pod koniec sierpnia warsztatach wakacyjnych. W opisie wydarzenia czytamy m.in. o "kształtowaniu osobowości".

Zmysł ojca Rydzyka do inwestycji jest już nieomal legendarny. Dość powiedzieć, że zakonnik pozostaje właścicielem istnego medialnego imperium, na które składają się choćby wspomniane Radio Maryja, Telewizja Trwam czy "Nasz Dziennik". Przedsiębiorczość najsłynniejszego bodaj duchownego w kraju nie ogranicza się jednak do mediów. Przypomnijmy, że jedną z największych inwestycji Tadeusza Rydzyka pozostaje ciepłownia mająca doprowadzać wodę do mieszkań Torunian. Jak się okazuje, duchowny doskonale zdaje sobie sprawę również z faktu, jakie korzyści przynieść może swoista "inwestycja" w młodzież.

Restauracje, które upadły po Restauracje, które upadły po "Kuchennych rewolucjach". Czy Magda Gessler jednak nie umie uratować każdego miejsca?Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk urządza warsztaty wakacyjne

"Znamy tę prawdę, że »kto myśli na rok do przodu, sieje zboże; przynajmniej na 10 lat, sadzi las; daleko w przyszłość kształtuje dzieci i młodzież«. Właściwie kształtować, czyli wychować, nie uchować. Kształtować osobowości. To jest sztuka kształtować ducha, rozwijać życie duchowe. Wtedy człowiek da sobie radę i na pewno osiągnie cel swojego życia – szczęśliwą wieczność – a przecież o to chodzi", czytamy na stronie internetowej zarządzanej przez ojca dyrektora rozgłośni.

Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie "Nasz Nowy Dom", Katarzyny Dowbor. Nie żyje inna uczestniczkaCzytaj dalej

Słowa o "właściwym kształtowaniu osobowości" mogą szczególnie niepokoić. Zwłaszcze że towarzyszą artykułowi poświęconemu warsztatom wakacyjnym dla młodziezy oferowanym przez rodzinę Radia Maryja. Już 21 sierpnia rozpocząć mają się zajęcia zatytułowane "Nowe widnokręgi – zrozumieć media". Wydarzenie jest jednak znacznie szerzej zakrojone. Całość potrwa trzy dni, a udział w nim wziąć może również m.in. młodzież uzdolniona muzycznie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy

"Celem warsztatów jest wspieranie rozwoju osobistego uczniów szkół średnich m.in. poprzez udział w interdyscyplinarnych zajęciach: aktorskich, tanecznych, muzycznych, dziennikarskich, komunikacyjnych, historyczno-politologicznych czy informatyczno-multimedialnych", czytamy na stronie rozgłośni, w liście podpisanym przez samego Tadeusza Rydzyka. Program zawiera w sobie zajęcia dla ciała (mecz na nowo wybudowanym boisku), ale również dla ducha, jak choćby wspólna modlitwa w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Dla tych, którzy po raz pierwszy wezmą udział w warsztatach, przewidziano coś specjalnego: wizytę w siedzibie Telewizji Trwam oraz Radia Maryja.

"Zapraszamy naszą polską piękną młodzież", pisze ojciec dyrektor, zapewniając, że nie ma się czego bać. Warsztaty mają się bowiem odbyć za przyzwoleniem Inspektora Sanitarnego w Toruniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Bezrobocie, inflacja i PKB. Wychodzimy obronną ręką na tle UE
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatyczna

Źródło: radiomaryja.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!