Tadeusz Rydzyk gościł na antenie swojej telewizji księdza. Jego słowa wywołały oburzenie. Natychmiastowa reakcja biskupa.. YouTube/Radio MaryjaŹródło: YouTube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Kwietnia 2020

Ksiądz głosił u Rydzyka niebezpieczne twierdzenia ws. wirusa. Biskup natychmiast zareagował

Tadeusz Rydzyk gościł niedawno na antenie swojej telewizji księdza Tadeusza Guza. Duchowny namawiał do chodzenia do kościoła i przyjmowania komunii świętej, nie widząc w tym żadnego problemu. Twierdził, że w świątyni nie można się zakazić, bo jest to miejsce święte. Jego słowa wywołały skandal i oburzenie. Na reakcję biskupa nie trzeba było długo czekać.

- Msza święta nie jest miejscem i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzeniem Pana Boga. (...) Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty - stwierdził ks. Tadeusz Guz, który na co dzień pełni też rolę wykładowcy KUL. - Podobnie każdy akt w czasie mszy świętej, bo niektórzy się obawiali, że kapłan, który celebruje, i jest komunia święta do ust, może zakażać - dodał także na antenie telewizji Tadeusza Rydzyka.

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia ws. wirusa. Zmarły dwie osoby, ofiar śmiertelnych już łącznie 35Poranny raport Ministerstwa Zdrowia ws. wirusa. Zmarły dwie osoby, ofiar śmiertelnych już łącznie 35Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk gościł na antenie swojej telewizji księdza, którego słowa wywołały oburzenie. Natychmiastowa reakcja biskupa

Ksiądz Tadeusz Guz uważa, że podczas uczestnictwa we mszy świętej nie grożą nam żadne wirusy, nawet SARS-CoV-2, z którym obecnie zmaga się Polska i cały świat. Jego zdaniem nie można się nim zarazić w kościele, gdyż ten jest miejscem świętym, podobnie jak dłonie jego kapłanów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pacjentka z podejrzeniem zakażenia pokazała, jak wygląda szpitalna kolacja. Przykry obraz
2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie

Słowa duchownego wywołały oburzenie i niemałe zamieszanie. - To przerażające brednie - przyznał jeden z kapłanów. Kontrowersyjne słowa księdza Tadeusza Guza padły w programie "Rozmowy niedokończone", na antenie Telewizji Trwam o. Rydzyka. Jego skandaliczna wypowiedź doczekała się także reakcji ze strony arcybiskupa lubelskiego Stanisława Budzika oraz władz KUL. Przełożony duchownego domaga się m.in. sprostowania wypowiedzi.

- Wypowiedzi ks. prof. Guza na antenie TV Trwam stoją w sprzeczności z katolicką nauką o przeistoczeniu oraz stanowiskiem Episkopatu Polski - mówi ks. Adam Jaszcz, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

 - Ksiądz arcybiskup wzywa ks. prof. Guza, aby jak najszybciej sprostował wypowiedzi niezgodne z katolicką nauką o Eucharystii - dodaje rzecznik, ks. Adam Jaszcz.
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekają
  3. Sąsiedzi uratowali ulubiony sklep. Właściciel odwdzięczył się w poruszający sposób, będzie pomagał najuboższym
  4. Handel w niedzielę może powrócić na dobre? Minister ujawniła szczegóły pakietu antykryzysowego
  5. Na Orlenie brakuje płynów do dezynfekcji. Wiadomo, co się z nimi stało, zadziwiające zdjęcia
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków

Źródło: wiadomosci.wp.pl