Tadeusz Rydzyk. ALEX MARCINOWSKI/East NewsŹródło: ALEX MARCINOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Kwietnia 2020

Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować

Tadeusz Rydzyk po raz kolejny wyraził opinię, że wobec opanowującej kraj epidemii Radio Maryja oraz Telewizja TRWAM potrzebują finansowego wsparcia. "Jeśli nie pomożemy, upadną", mówi redemptorysta w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Podczas gdy liczne instytucje oraz osoby publiczne zdecydowały się wspomóc służbę zdrowia, przekazując na poczet walki z epidemią ogromne sumy pieniędzy, założyciel Radia Maryja po raz kolejny zaapelował o finansową pomoc dla zarządzanych przez siebie mediów.

Rząd planuje wprowadzić kolejne obostrzenia? Bliski współpracownik premiera ujawnia, jaka jest prawdaRząd planuje wprowadzić kolejne obostrzenia? Bliski współpracownik premiera ujawnia, jaka jest prawdaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk: "To jest czas łaski, który dał nam Pan Bóg"

– Jeżeli nie pomożemy, Radio Maryja i Telewizja TRWAM upadną. Tak samo, jeżeli „Nasz Dziennik” nie będzie kupowany. Zachęcam, żeby prenumerować papierową wersję lub wydanie elektroniczne „Naszego Dziennika” – przekazał ojciec dyrektor w rozmowie z dziennikarką "Naszego Dziennika", którego inicjatorem był sam Rydzyk.

- Jeśli nie będziemy mieli mediów, jesteśmy skończeni. Św. Maksymilian Kolbe mówił, że możemy wybudować wiele kościołów, ale jeśli nie będziemy mieli mediów, to te kościoły będą puste. W Polsce ponad 90 proc. to media liberalno-lewicowe. (...) Jeżeli nie pomożemy, radio i telewizja upadną. (...) Jeśli pozbędziemy się takiego głosu, to będzie dramat. Sami się duchowo, intelektualnie zabijamy, dajemy się skolonizować złym duchom - dodawał Rydzyk na łamach papierowego wydania medium.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pacjentka z podejrzeniem zakażenia pokazała, jak wygląda szpitalna kolacja. Przykry obraz
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo

Zdaniem dyrektora Radia Maryja opanowująca kraj pandemia to dana przez Boga szansa na duchowe oczyszczenie. – Teraz jest właśnie okazja, by ułożyć sobie sprawy wiary (…), żebyśmy się zastanowili nad swoim życiem, w jakim kierunku idzie świat, który wybiera nie Pana Boga, ale szatana – mówił redemptorysta.

Rydzyk zachęcał również, by wierni zmuszeni do przebywania w mieszkaniach uczynili z nich "kościoły domowe". – Warto przemodlić wszystkie sprawy, poukładać sobie, przedyskutować z miłością. Pomyśleć o swojej odpowiedzialności za rodzinę, za społeczeństwo, za swoją wspólnotę. Potraktować ten czas jak zamknięte rekolekcje – rodzinne albo przeżywane w samotności – apelował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice
  3. Sąsiedzi uratowali ulubiony sklep. Właściciel odwdzięczył się w poruszający sposób, będzie pomagał najuboższym
  4. 13-latek jedną z najmłodszych ofiar wirusa na świecie. Media: nie miał chorób współistniejących
  5. Ksiądz głosił u Rydzyka niebezpieczne twierdzenia ws. wirusa. Biskup natychmiast zareagował
  6. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku

Źródło: naszdziennik.pl / Twitter