Tadeusz Rydzyk wchodzi do gry w wyborach prezydenckich. Ma własnego kandydata na prezydenta?. flickr.com/ArchidiecezjaKrakowskaBiuroPrasoweŹródło: flickr.com/ArchidiecezjaKrakowskaBiuroPrasowe
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Grudnia 2019

Tadeusz Rydzyk wchodzi do gry przed wyborami prezydenckimi. Kandydat, który zostanie wystawiony przez redemptorystę ma szansę na wygraną?

Tadeusz Rydzyk ma własnego kandydata na prezydenta i w zbliżających się wyborach nie poprze Andrzeja Dudy? Takie nieoficjalne doniesienia pojawiły się w mediach. Miałby go wystawić Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi.

Według nieoficjalnych informacji portalu Onet.pl, Tadeusz Rydzyk wkracza do gry politycznej w wyborach prezydenckich i ma własnego kandydata z ramienia Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi. Ma nim zostać prof. Mirosław Piotrowski - były europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Na powodzenie jego startu w wyborach ma poparcie udzielone mu podobno przez o. Tadeusza Rydzyka.

Kaczyński wybaczył mu te słowa? Ukradkiem nagrano Rydzyka, kiedy okrutnie obrażał jego rodzinęKaczyński wybaczył mu te słowa? Ukradkiem nagrano Rydzyka, kiedy okrutnie obrażał jego rodzinęCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk nie poprze w wyborach Andrzeja Dudy, bo ma własnego kandydata?

Nie od dziś wiadomo, że Tadeusz Rydzyk ma spory wpływ na prawicowy elektorat. Przed wyborami do jego mediów, czyli do Telewizji Trwam i Radia Maryja, chętnie udają się niemal wszyscy najważniejsi politycy PiS. Ale nie tylko oni. Jedną z prawicowych partii, która wyraźnie sympatyzuje z Rydzykiem i jego mediami jest także np. Ruchu Prawdziwej Europy.

I to właśnie na sobotnim kongresie tej partii, jak podaje Onet.pl, może zostać wyłoniony jej kandydat na nowego prezydenta Polski. Pogłoski głoszą, że miałby nim być prof. Mirosław Piotrowski. To właśnie Piotrowski jest jednym z założycieli Ruchu Prawdziwa Europa. Polityk ten od lat kojarzony jest z ojcem Tadeuszem Rydzykiem i jego imperium medialnym. Rzekomo też może liczyć na jego poparcie. A co zatem z kandydatem PiS-u - prezydentem Adrzejem Dudą? Czyżby mogło dojść do "zdrady" i tym samym odbić się na relacjach o. Rydzyka z partią Jarosława Kaczyńskiego, które to do tej pory są dobre, wręcz braterskie? Rydzyk od lat wspiera PiS i działa to w obie strony, jednak teraz może się to zmienić, a relacje mogą ulec pogorszeniu.

Bowiem od poparcia redemptorysty zależy powodzenie kampanii Piotrowskiego, gdyż z nim polityk zyskałby zaufanie wielu zwolenników duchownego. - Sprawa poparcia jego kandydatury przez ojca Tadeusza Rydzyka jest ciągle otwarta - powiedział nieoficjalnie Onetowi jeden z członków partii. Podobno Piotrowski nie mówi "nie", ale stawia jeden twardy warunek. Partia musi zebrać min. 100 tys. podpisów pod jego kandydaturą.

Jeśli by się to udało, to z całą pewnością kandydatura Piotrowicza z poparciem o. Rydzyka mocno namieszałaby na prawicy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Śmierć dziecka wyceniona na 5 tysięcy złotych. Rodzice nie zamierzają się poddać

3. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"

4. Nie chcieli spotkania z Polańskim. Staną przed sądem, policja stawia zarzuty

5. Pobyt w szpitalu zmienił jego patrzenie na świat? Tomasz Lis w znamiennym wpisie

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak