Szymon Hołownia. Facebook/Szymon Hołownia
Źródło: Facebook/Szymon Hołownia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 30 Listopada 2019

To już oficjalne. Współpracownik Hołowni o jego starcie w wyborach prezydenckich

Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich. Krążące od kilku tygodni spekulacje, z dnia na dzień przybierają na autentyczności. Teraz, gazeta.pl, dotarła do bliskiego współpracownika dziennikarza, który informację tę potwierdził.

Sygnałów, że Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich 2020 roku, w ostatnich tygodniach pojawiło się bardzo wiele. Poważne spekulacje na ten temat, zaczęły się od publikacji "Polityki Insight", której redakcja dotrzeć miała do badań opinii publicznej, zamówionych przez dziennikarza. Wtedy też poinformowano o powołanych przez niego dwóch sztabach wyborczych. Wcześniej Hołownia pojawiał się wśród potencjalnych kandydatów "obywatelskich".

Następny sygnał wyszedł od samego Hołowni, który obwieścił swoje rozstanie z programem TVN "Mam Talent", który prowadził nieprzerwanie od początku jego istnienia. Teraz głos zabrał współpracownik dziennikarza.

Dostaliście już pensje za listopad? Rzesze Polaków z niższymi kwotami. Dostaliście już pensje za listopad? Rzesze Polaków z niższymi kwotami. "Wchodzę na konto, a tam 1,5 tys. mniej"Czytaj dalej

Szymon Hołownia w wyborach prezydenckich 2020 roku

- To już pewne, oficjalna decyzja zostanie ogłoszona niedługo, najprawdopodobniej w ciągu dwóch, trzech tygodni - cytuje swojego rozmówcę "Gazeta".

Hołownia chciałby zostać przez wyborców odebrany, jako kandydat spoza głównego nurtu. Zapewnia o tym zaprzyjaźniony z dziennikarzem, rozmówca portalu.

- Szymon jest bardzo zdeterminowany. Jego celem jest to, żeby zmienić bieg tej kampanii i to już w pewnym sensie mu się udało. Jego kandydatura może sporo namieszać w planach głównych kandydatów. Na pewno jest w stanie zabrać część elektoratu zarówno Andrzejowi Dudzie, jaki pozostałym kandydatom. Jego dużą siłą może być to, że jest świetnym mówcą. Widziałem go wiele razy w tej roli i wiem, że ludzie go kupują, bo jest autentyczny i wierzy w to, co mówi - powiedział na łamach gazeta.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dzieciństwo Pyrkosza było koszmarem. Serialowy Pyzdra długo milczał, przed śmiercią wyjawił prawdę

2. Policjant zauważył, że bezdomny nie ma butów na zimę. Niezwykły gest

3. W jednym regionie co 6. osoba musi zwrócić pieniądze z L4. Prawie milion złotych

4. Nie płacisz abonamentu RTV? Wkrótce zaczniesz

5. Były polski prezydent pobiera olbrzymią emeryturę. Ujawniono kwoty

6. Przystawili mikrofon do ust 12-letniej Viki Gabor. Ujawniła całą prawdę o Roksanie Węgiel