Szymon Hołownia
Źródło:lelum.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Listopada 2019

Szymon Hołownia prosi o pomoc w pięknej sprawie. Rząd PiS może się wstydzić

Szymon Hołownia cieszy się znaczącą rozpoznawalnością i popularnością wśród polskiego społeczeństwa. Sympatię odbiorców zaskarbił sobie akcjami takimi, jak ta, o której właśnie poinformował.

O popularności dziennikarza świadczyć może fakt, iż, według nieoficjalnych doniesień "Polityki Insight", planuje start w nadchodzących wyborach prezydenckich 2020 roku.

- Przygotowania do jego startu rozpoczęły się w sierpniu i są już zaawansowane. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można się spodziewać w ciągu dwóch-trzech tygodni - informuje portal.

Hołownia prezydentem Polski? 50% Polaków go rozpoznaje, buduje strategię i strukturyHołownia prezydentem Polski? 50% Polaków go rozpoznaje, buduje strategię i strukturyCzytaj dalej

Szymon Hołownia może czuć się pewny, jako kandydat na prezydenta RP. Dziennikarz zaskarbił sobie sporą popularność widzów i czytelników, dzięki swoim poglądom i postawom.

Szymon Hołownia namawia do udziału w ważnej akcji

Dziennikarzowi nie można zarzucić, że nie wychodzi do ludzi. Hołownia założył m.in. instytucję "Dobra fabryka". Jednen z jej projektów realizowany jest w obozie Moria na greckiej wyspie Lesbos, a drugi w obozie dla uchodźców w Cox Bazaar w Bangladeszu. W przeciwieństwie do części prawicowych polityków, dziennikarz rozumie tragedię uchodźców i namawia do ich wspierania.

- Dzieci - uchodźcy to w czystej postaci ofiary zła dorosłych. To dorośli urządzili im świat, w którym nie ma spokojnego domu, pokoju do nauki i zabaw, posiłku, bezpieczeństwa, szkoły. Przyszłości. Nadziei. Nie zawinili ich rodzice, zawiniła nienawiść, niesprawiedliwość, czyjaś chciwość, toksyczna polityka. Serce mi pęka, gdy myślę o tym, jaki dzień musiało dziś przeżyć każde z milionów dzieci - migrantów i dzieci - uchodźców. Każde z 300.000 dzieci, które są w tej podróży bez rodzin, opiekunów, bliskich (...) Dzienny koszt pobytu jednego dziecka u nas to 11 złotych. Jeśli ktoś ma akurat tyle w portfelu - zapraszam do wsparcia naszej zbiórki już teraz. Jej cel (36.900) to miesięczny koszt działania świetlicy (z 10 razy tyle wydaliśmy na jej zbudowanie i zorganizowanie). I BARDZO Wam - w imieniu tych dzieci i swoim - dziękuję! - napisał na swoim fanpage`u Hołownia.

Szymon Hołownia prosi o wsparcie

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News