Szymon Hołownia zszokował duchownych mocnymi słowami na temat wiary. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Listopada 2019

Szymon Hołownia rozsierdził polskich duchownych swoją teorią o Jezusie

Szymon Hołownia zszokował polskich księży swoimi słowami. Ostatnio wyznał, że Jezus stał się nie tylko człowiekiem, ale też zwierzęciem. Oburzony duchowny uważa, że to totalny odlot znanego publicysty.

Ostatnimi czasy Polskę obiegła informacja, jakoby publicysta Szymon Hołownia miał wystartować w kampanii prezydenckiej 2019. O dziennikarzu zrobiło się głośno, a sam zaczął udzielać większej ilości wywiadów i pojawiać się na licznych wystąpieniach publicznych. Hołownia porusza wiele kwestii, w tym także religijnych. Podczas jednego z wywiadów pokusił się o dość odważne stwierdzenie. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny i historyk Kościoła.

Po 12 latach nagle odchodzi z Mam Talent. Co dalej z programem?Po 12 latach nagle odchodzi z Mam Talent. Co dalej z programem?Czytaj dalej

Hołownia: Jezus stał się zwierzęciem

- Ludzie nie widzą jednej podstawowej rzeczy, że Jezus stał się człowiekiem, ale też – przecież powtarzamy to w każde święta Paschy – stał się zwierzęciem. Stał się Barankiem Ofiarnym. Jezus wziął na siebie ból, krzyk, krew, pot i łzy tysięcy zwierząt ofiarnych, które byłyby zabijane, jeżeli On nie złożyłby swojej ofiary - powiedział Szymon Hołownia w rozmowie z portalem Deon.pl.

- To jest jakiś totalny odlot. Widocznie pan Hołownia zaczął już swoją kampanię prezydencką i w ten sposób chce zyskać w pewnych środowiskach. Ciężko to w ogóle komentować… Szczególnie, że dziś środowiska radykalnej lewicy mówiąc o prawach zwierząt, chcą nie tylko zakazać jedzenia mięsa, ale nawet jajek i picia mleka, a jednocześnie uważają, że ludzki płód nie jest człowiekiem i można go zabić. - powiedział Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Do Rzeczy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz

2. Black Friday: bitwa o okazje może skończyć się tragicznie. Polacy stracili głowę

3. Policjanci zaczęli biec, gdy tylko usłyszeli huk. Opublikowano nagranie ku przestrodze

4. Matka mordercy Adamowicza przerwała milczenie. Jej słowa rozdzierają serce i dają do myślenia

5. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie

6. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę