szymon hołownia. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 6 Maja 2020

Szymon Hołownia odpowiada na hejt w bardzo kontrowersyjnych słowach. Czy tak powinien się zachowywać kandydat na prezydenta? (OPINIA)

Szymon Hołownia odpowiedział hejterom. Jego riposta szokuje. Słowa skierował do szydzących z niego internautów, ale także polityków i publicystów. Wielu oskarża go o zaplanowaną akcję marketingową i granie na emocjach Polaków.

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych kandydatów na prezydenta, Hołownia odpowiada hejterom. Znalazł się w ogniu krytyki po publicznym płaczu. Kandydata wzruszyła konstytucja. "Jutro święto konstytucji, czytam ją codziennie i chciałbym kiedyś zrobić Polskę, która będzie właśnie taka. Jak będzie trzeba, to wszystko oddam, żeby taka była"- mówił ze łzami w oczach. Nie wszystkim jednak wystąpienie przypadło do gustu.

Możliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściMożliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściCzytaj dalej

Szymon Hołownia w ostry sposób odpowiada krytykom

"Nauczyłem się, że nie ma się co przejmować większością publicystów. Internet nie zareagował jednoznacznie negatywnie na moje łzy. Wiele osób podzielało moje odczucia" - powiedział dla Polsat News kandydat. Fala hejtu nie zraziła mężczyzny, przeciwnie. "Nie ma w tym nic śmiesznego, kiedy żołnierz walczący o Polskę płacze, gdy wyciągają na maszt biało czerwoną flagę"- tłumaczył w programie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne
2. Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegóły

"Chodzi o chęć zwrócenia na siebie uwagi opinii publicznej, nawet za cenę ryzykowania powagą"- zauważył prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego. Nie trudno nie zgodzić się z tym. Większość kampanijnych posunięć naszych kandydatów jest dziełem spin doktorów. Politycy działają według dobrze zaplanowanego scenariusza. Być może tak było i tym razem.

"Kryzys kampanii kandydatki Platfromy Obywatelskiej tworzy naturalną próżnię. Hołownia obok kandydata PSL Władysława Kosiniaka Kamysza i Roberta Biedronia z Lewicy staje jako jeden z pierwszych do schedy po Małgorzacie Kidawie-Błońskiej" - stwierdził znany politolog, prof. Chwedoruk. Podobne odczucia mają internauci, którzy zarzucają Hołowni granie na emocjach i brak szczerości.

Łzy w politycznych wyścigach nie pojawiły się po raz pierwszy. Swego czasu żona Donalda Tuska, Małgorzata opowiadała, jak mąż płacze oglądająć "Króla Lwa". Politycy chcą pokazać swoją bardziej ludzką twarz, a narażają się często na śmieszność. Nie brakuje oczywiście zwolenników takich zachowań. Wielu ludzi przekonuje wzruszony kandydat bardziej niż ten trzymający emocje na wodzy. 

Hołownia zdaje sobie sprawę z politycznego potencjału. Ostatni czas przed głosowanie wykorzystuje na wszystkie sposoby. Niezbyt ciepło odebrano jego list do środowisk lewicowych. Fragment jego listu wrzuciła na twitterowe konto Krytyka Polityczna. "Dzięki, Krytyka Polityczna za ten lead. Dzięki niemu od razu wiem, że nie ma sensu czytać dalej" - tak zareagowała na słowa kandydata Anna Maria Żukowska, posłanka Lewicy. Zauważyła, że nie może on mówić o lewicowej wrażliwości, jeśli zupełnie się z tym środowiskiem nie utożsamia.

Kampania rządzi się swoimi prawami. Poltycy płaczą, błagają i obiecują. Nie da się jednak ukryć, że Hołownia zdaje sobie sprawę z szansy, jaka sie przed nim otwiera. Czasem dobry wynik w wyborach może stać się wstępem do stworzenia nowej siły politycznej i obiecującej kariery w ławach sejmowych. Tak było 5 lat temu w przypadku Pawła Kukiza. Może także pomóc w inny sposób. Magdalena Ogórek zaliczyła rozkwit kariery medialnej mimo słabego wyniku wyborczego z 2015 roku. Jak będzie tym razem? Czas pokaże

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie wprowadzono zmiany, które mają wpływ na codzienne życie. Kolejne obostrzenia zniesione od dziś
  2. Tragiczne wieści z Mazur z ostatniej chwili. Wyłowiono ciało policjanta z Warszawy
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Kraje Bałtyckie otwierają granice. Decyzja została podjęta
Źródła: [Wirtualna Polska/ TVP Info]