Strona główna szpitalnarodowy.pl. (screen) szpitalnarodowy.pl
Źródło: (screen) szpitalnarodowy.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 21 Października 2020

Absurdalne ogłoszenie ws. pracy w Szpitalu Narodowym przy chorych. Komentujący oburzeni, aż trudno uwierzyć

Szpital polowy na Stadionie Narodowym zyskał swoją nazwę i stał się Szpitalem Narodowym. Teraz placówka poszukuje pracowników, którzy byliby chętni do walki z koronawirusem na pierwszej linii frontu. W sieci zawrzało, kiedy znaleziono stronę szpitalnarodowy.pl. Ogłoszenie skierowane do chętnych pracowników błyszczy nowomową wyjętą wprost z korporacji. To jednak nie koniec niespodzianek, które odkryli internauci.

Jak określili internauci, w ogłoszeniu brakuje tylko "młodego dynamicznego zespołu i owocowych czwartków".

IMGW ostrzega, zacznie się z samego rana. Wiemy, kto powinien się przygotowaćIMGW ostrzega, zacznie się z samego rana. Wiemy, kto powinien się przygotowaćCzytaj dalej

Szpital Narodowy z absurdalnym ogłoszeniem

Powstający na Stadionie Narodowym w Warszawie szpital polowy będzie potrzebował personelu, który obsłuży sprzęt i chorych. Zadanie nie jest proste, bo medycy narzekają na przeciążenia i niedofinansowanie. Jeśli oferta okazałaby się dla nich kusząca, być może skierowaliby swoje kroki ku nowej, tymczasowej instytucji, by móc dorobić.

Tymczasowy szpital został oddany pod kontrolę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a jego kierownikiem został dr n. med. Artur Zaczyński. Więcej o projekcie mogliśmy dowiedzieć się z przeprowadzonej na stadionie konferencji prasowej.

Stadion Narodowy doczekał się nawet profesjonalnie wykonanej strony internetowej. Więcej o niej wspominał szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował, że nowy szpital poszukuje personelu medycznego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że internauci znaleźli na niej absurdalne ogłoszenie o pracę, które przypomina jak żywo ogłoszenie z typowej korporacji.

"Włącz się do walki z koronawirusem. Chcesz włączyć się do wyjątkowej walki z koronawirusem i pomagać chorym? Masz wykształcenie medyczne? Nie boisz się nowych wyzwań? Dołącz do nas! Oferujemy pracę w pierwszym tymczasowym szpitalu dla chorych zakażonych koronawirusem w Warszawie. Tworzymy zespół, który pokaże, że pandemię da się pokonać profesjonalizmem i solidarnością!"

Maryla Rodowicz ma koronawirusa? Opublikowała bardzo niepokojące zdjęcie, fani przerażeniMaryla Rodowicz ma koronawirusa? Opublikowała bardzo niepokojące zdjęcie, fani przerażeniCzytaj dalej

Dalej na stronie można było doczytać:

"Szukamy osób odpowiedzialnych, pełnych dobrej energii i chętnych do pracy w zespole profesjonalistów CSK MSWiA. Oferujemy dobre warunki pracy, możliwość rozwoju zawodowego i przyjazną atmosferę".

Internet nie wytrzymał.

"Brakuje tylko owocowych czwartków"

Internauci nie mogli się powstrzymać. Kiedy tylko okazało się, że strona powstała, natychmiast zajrzeli do działu z ogłoszeniami. Często piszą, że widać, w jakich warunkach powstawała strona i ogłoszenia - wszystko przygotowywane było na ostatnią chwilę. Wyśledzili również bardzo interesującą informację.

Okazało się, że domena została zarejestrowana... dziś rano. Na to, że wszystko tworzone było szybko wskazuje również fakt, że, jak skarżą się internauci, nigdzie nie widać dokładnych opisów stanowisk ani zadań, jakie zatrudnieni będą musieli wykonywać. Piszą: "nie ma kompletnie NIC pod opisami stanowisk, jest tylko ogólnie: Lekarz, Pielęgniarka, Ratownik. Zero wymagań, zero opisu stanowiska. Co to jest? Koleś od IT czy ślusarz?".

Zastanawiają się również, czy praca będzie odpłatna, bo na stronie również nie ma o tym żadnej informacji. "Ciekawa jestem kto się zgłosi? I praca chyba wolontaryjna?" - pisze użytkowniczka Twittera.

Gwiazda TVN nie wytrzymała, padły bardzo mocne słowa. Gwiazda TVN nie wytrzymała, padły bardzo mocne słowa. "Nie jesteśmy nieme ani ubezwłasnowolnione"Czytaj dalej

Większość internautów bawiła się świetnie, wyśmiewając typowo korporacyjne zachęty w ogłoszeniu i dodając własne: "zapomnieli o pracy w młodym, dynamicznym zespole i owocowych czwartkach".

Nie wiadomo, jak szybko pojawią się kolejne informacje, ale być może rząd zareaguje szybko i poprawi bubel, jakim okazała się strona Szpitala Narodowego oraz zamieszczone na nim ogłoszenie.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Szykują surowe mandaty na wszystkich świętych. Z cmentarza możesz wrócić z ogromną karą, wiemy za co

źródło: [msn.com.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RMF: będą nowe restrykcje w Polsce. Wyjawili szczegóły, tysiące Polaków będzie wściekłych, uderzy też w turystów
  2. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Możesz zapłacić nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Przez nią poważnie zachorowały. Dramatyczne wyznanie uczestniczki "Tańca z gwiazdami', chodzi o bardzo niezdrową dietę