szpital. Pixabay.com/tpsdave
Źródło: Pixabay.com/tpsdave
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 27 Lutego 2020

Takiego szpitalnego dania jeszcze nie widzieliśmy. Poniżej wszelkiej krytyki

Szpital Kliniczny w Białymstoku deklaruje na swojej stronie internetowej, że karmi pacjentów "smacznie i zdrowo". Czy na pewno? Jedna z użytkowniczek Twittera jest innego zdania, a wszystko przedstawiła na zdjęciu.

O wątpliwej jakości posiłkach w polskich ośrodkach zdrowia mówi się już od lat. Zdarzają się tylko wyjątki, które potwierdzają regułę.

Morawiecki na zakupach, a tam sok za 50 gr i Black za 1 zł. Zdjęcia obiegły cały internet 3 lata temuMorawiecki na zakupach, a tam sok za 50 gr i Black za 1 zł. Zdjęcia obiegły cały internet 3 lata temuCzytaj dalej

Szpital zamiast leczyć jedzeniem, to truje?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Za niepozorny SMS zapłacisz majątek. Uwaga na naciągaczy
2. Zwrócił mu uwagę, w odwecie pokiereszował twarz. Policja szuka młodego człowieka z autobusu 186

Na Twitterze pojawiło się wstrząsające zdjęcie, które przedstawia plastikowe naczynia, z czymś mającym przypominać jedzenie. Po wyglądzie można osądzić, że to porcja głodowa, ale warto się też przyjrzeć dawce kalorii i witamin. Jedzenie, które pokazała internautka to barszcz czerwony, chleb i woda zabarwiona sokiem. Bardzo dietetycznie, prawda? Przy takim jadłospisie zrzucenie wagi murowane.

Na oficjalnej stronie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego czytamy: "Smacznie i zdrowo – to zasada obowiązująca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Posiłki dla pacjentów są przygotowywane na terenie szpitala przez zewnętrzną firmę.(...) W szpitalu każdego dnia przygotowywanych jest ponad 20 rodzajów diet. Ilość jest również ściśle określona - od dwóch tysięcy dwustu kalorii – do tysiąca dwustu kalorii. Chorzy dostają zazwyczaj trzy posiłki dziennie, przy specyficznych dietach (np. cukrzycowych) pięć. Menu każdego dnia planują zatrudnione w szpitalu dietetyczki. To one również czuwają nad tym, by posiłki nie miały w składzie konserwantów, ani ulepszaczy smaków".

Czy waszym zdaniem wygląda to smacznie i zdrowo? Jeśli dietetyczki przygotowują takie jadłospisy dla chorych, to chyba lepiej nie korzystać z ich usług.

szpital

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje
  3. Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grup
  4. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  5. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  6. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  7. Polskie służby medyczne weszły do samolotu, który przyleciał z Włoch. Nagrano ich działania [FILM]