Szpital w Zielonej Górze bez oddziału chirurgii dziecięcej (zdjęcie ilustracyjne). flickr.com/Chris HarrisonŹródło: flickr.com/Chris Harrison
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Marca 2020

Oddział szpitala w Zielonej Górze zamknięty. Babcia 4-letniego pacjenta oszukała lekarzy, mogło się skończyć tragedią

Szpital w Zielonej Górze będzie musiał poradzić sobie bez oddziału chirurgii dziecięcej. Zamknięto go po tym, jak u 4-latka stwierdzono zakażenie wirusem. Babcia chłopca zataiła przed medykami, że jego matka powróciła z Niemiec i ma problemy ze zdrowiem.

Jak podaje Wirtualna Polska, zamknięto oddział chirurgii dziecięcej szpitala w Zielonej Górze. Przebywający na nim 4-latek uzyskał bowiem pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Znaczący wpływ na rozwój sytuacji miało nieodpowiedzialne zachowanie babci chłopca.

4-latek trafił do szpitala z urazem głowy. Wobec kiepskiego samopoczucia matki chłopca na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala w Zielonej Górze zawiozła go wspomniana wyżej babcia.

Ministerstwo Zdrowia: Jest kolejna ofiara wirusa w PolsceMinisterstwo Zdrowia: Jest kolejna ofiara wirusa w PolsceCzytaj dalej

Szpital w Zielonej Górze: personel mający kontakt z chłopcem na kwarantannie

Uraz wymagał interwencji chirurgicznej. Zabieg przebiegł pomyślnie, wobec czego chłopiec w poniedziałek miał powrócić do domu. Wypisujący go lekarz zauważył jednak, że dziecko kaszle. Zaniepokojony, zalecił wykonanie testu na obecność koronawirusa.

Ten dał wynik pozytywny. Jak się okazało, babcia chłopca zataiła przez lekarzami fakt, że jego matka kilka dni wcześniej powróciła z Niemiec, a od tego czasu ma gorączkę i kaszle.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kwarantanna potrwa dłużej niż sądzimy? Ekspert WHO przedstawił niepokojący scenariusz
2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak

Nieodpowiedzialne zachowanie starszej kobiety miało niezwykle poważne skutki. W efekcie zamknięto bowiem niemal cały Oddział Chirurgii Dziecięcej w zielonogórskiej placówce.

– Cały personel, który miał bezpośredni kontakt z dzieckiem, jest w tej chwili na kwarantannie i nie może pracować – przekazała, cytowana przez wp.pl, Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala w Zielonej Górze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  3. UE sponsoruje sprzęt zabezpieczający, ale Polska się spóźniła. Zostaniemy bez pomocy?
  4. Rzecznik rządu wydał nietypowy apel przed Wielkanocą. Wielu nie będzie zadowolonych
  5. Czy wyjście na spacer może narazić na karę? Ujawniono szczegóły nowych ograniczeń
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy

Źródło: wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News