Szpital w Rybniku ma braki w rzeczach niezbędnych w walce z epidemią?. Facebook/MOZ NSZZ Solidarność WSS nr 3 w RybnikuŹródło: Facebook/MOZ NSZZ Solidarność WSS nr 3 w Rybniku
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Marca 2020

Pracownicy szpitala błagają o pomoc. "Niech ktoś się obudzi"

Szpital w Rybniku ma braki w podstawowych środkach czystości i ochrony oraz sprzęcie niezbędnym w walce z epidemią? Jego personel apeluje o pomoc. O dramatycznej sytuacji szpitala, opisanej przez pracowników, informuje portal rybnik.com.pl. Jakie jest wobec tego stanowisko władz szpitala w tej sprawie?

Jak informuje lokalny portal rybnik.com.pl, jest to już kolejny apel personelu szpitala w Rybniku. Szpitalna "Solidarność" prosi o pomoc w zakupach i dostarczeniu niezbędnych rzeczy do ochrony personelu i pacjentów. Pracownicy skarżą się na brak przygotowania. Donoszą, że brakuje takich podstawowych w walce z epidemią rzeczy, jak m.in. maski chirurgiczne, fartuchy, kombinezony czy gogle. Padają głosy o sytuacji nadzwyczajnej i błagania, żeby "ktoś się obudził". Co na to sam Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku?

Osoby bezdomne potrzebują teraz pomocy bardziej niż ktokolwiek. Ruszyła zbiórka, każdy może pomócOsoby bezdomne potrzebują teraz pomocy bardziej niż ktokolwiek. Ruszyła zbiórka, każdy może pomócCzytaj dalej

Szpital w Rybniku ma braki w rzeczach niezbędnych w walce z epidemią? Kto ma rację - personel czy władze szpitala?

Piotr Rajman, przewodniczący szpitalnej "Solidarności" w rozmowie z portalem rybnik.com.pl mówi, że szpital potrzebuje środków ochrony osobistej. Mężczyzna skarży się na brak przygotowania szpitala.

- Nie wymyśliłem sobie tego, nie wyssałem z palca. Ludzie ze szpitala przesyłają mi wiadomości czego brakuje. Dostaje też informację, że ludzie chcą pomóc, ale czekają na zgodę szpitala, by przekazać sprzęt. Bez odzewu. Dla mnie to kuriozum! O co tu chodzi? - pyta się Piotr Rajman.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcie
2. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala

- Co to są dwa kartony fartuchów, rękawiczek, masek? Każdy powinien ją mieć w szpitalu, bo wchodzi w różne pomieszczenia. To jest skandal! Niech ktoś się obudzi w tych Katowicach i niech zacznie zarządzać szpitalem. Moim zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo personelu. Oni się nie odezwą, ale od tego mają związkowców – dodaje rozmówca portalu rybnik.com.pl.

- Skoro szpital jest w trudnej sytuacji, to dlaczego społeczeństwo nie może pomóc? Też jesteśmy członkami tego społeczeństwa. Jesteśmy na froncie – mówi.

Facebook/MOZ NSZZ Solidarność WSS nr 3 w Rybniku

Co na to sam szpital? WSS nr 3 w Rybniku wydał oświadczenie w tej sprawie. Zapewniają, że sytuacja jest opanowana i niczego im nie brakuje. Informują także o samych negatywnych wynikach testów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

"W związku z różnymi pojawiającymi się w Internecie informacjami dot. stopnia wyposażenia SP ZOZ WSS nr 3 w Rybniku w środki pozwalające na zwalczanie i zabezpieczanie się przed koronawirusem, oświadczamy, iż Szpital na dzień 17 marca 2020r. jest zabezpieczony w wystarczającą ilość środków indywidualnej ochrony, środków dezynfekujących niezbędnych dla Personelu udzielającego świadczeń a także testów niezbędnych do wykrywania osób zakażonych. Wszelkie braki są w miarę możliwości uzupełniane z rezerw państwowych oraz w ramach umów zawartych z dostawcami.
Jednocześnie informujemy, iż dotychczas do Szpitala nie zgłosił się żaden zakażony koronawirusem Pacjent. Wszystkie osoby dotychczas diagnozowane z podejrzeniem takiego zakażania, miały negatywne wyniki testów" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej rybnickiego szpitala.

Komu wierzyć w tej sytuacji?


 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  2. Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rządu
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy
  6. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko

Źródło: rybnik.com.pl