Poseł Konfederacji trafił do szpitala. "Powrót do formy to miesiące". Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Listopada 2020

"Płuca w rozsypce". Polityk Konfederacji w szpitalu, jego stan jest poważny

Poseł Konfederacji trafił do szpitala. Artur Dziambor przekazał, że jego stan zdrowia pozostawia obecne dużo do życzenia. "Powrót do formy to miesiące". Przez tygodnie politycy formacji odmawiali noszenia maseczek.

Na początku października posłowie Konfederacji zastrzegali, że nie będą stosować się do zaleceń rządu i żadnych maseczek nosić nie będą. Stanowisko zmienili jednak przed kilkoma tygodniami. Zmianę kierunku objaśniał potem poseł Artur Dziambor.

Milionerzy: Uczestnik usłyszał pytanie za milion. Wydarzyło się coś niespodziewanego, sam Urbański się nie spodziewałMilionerzy: Uczestnik usłyszał pytanie za milion. Wydarzyło się coś niespodziewanego, sam Urbański się nie spodziewałCzytaj dalej

– To nie był bunt przeciwko chorobie. Chodziło nam o to, żeby prawo było przestrzegane. Jest już rozporządzenie pani marszałek, że wszyscy musimy zakrywać twarz na terenie Sejmu. I to robimy – mówił, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Jeszcze 6. października, jak przypomina dziennik, lider formacji Krzysztof Bosak mówił: – Nie uważam, że to (czy posłowie założą maski – przyp. red.) jest istotne.

Artur Dziambor w szpitalu

Przed dwoma tygodniami Dziambor przekazał, że został zakażony koronawirusem.

"Jestem w domu od czwartku. Objawy od soboty. We wtorek dostałem wynik pozytywny. Moja żona też była zbadać. Negatywny. No i teraz tak: ja kończę izolację 12.11. i tego dnia moja żona (z dziećmi) wpada w 7 dni dodatkowej kwarantanny. Pytanie: co za debil wymyślił te kwarantanny?", pisał wówczas w mediach społecznościowych.

Jak wskazuje portal "Do rzeczy", 11 listopada TVP Info przekazało, że poseł Konfederacji trafił do szpitala. Dziś, po raz pierwszy od przeszło tygodnia, polityk opublikował wpis w mediach społecznościowych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

"Dzień dobry Polsko", napisał Artur Dziambor, po czym użytkownicy platformy natychmiast zaczęli wypytywać go o stan zdrowia.

"Tak, niestety, płuca w rozsypce"

Boże Narodzenie. Czy będziemy mogli spędzić wyjatkowy czas z rodziną? Nakreślamy, jak wygląda sytuacjaBoże Narodzenie. Czy będziemy mogli spędzić wyjatkowy czas z rodziną? Nakreślamy, jak wygląda sytuacjaCzytaj dalej

"Niestety, płuca w rozsypce. W szpitalu jeszcze trochę pobędę, ale powrót do formy to miesiące", napisał członek Konfederacji, odpowiadając na pytanie jednego z internautów.

Co ciekawe, poseł twierdzi, że jak na ironię zachorował dopiero wówczas, gdy zaczął stosować się do poleceń rządzących. "Jak poważniej? Ja zawsze traktowałem ją poważnie, a zachorowałem gdy akurat zacząłem grzecznie nosić te cholerne maseczki, taka ciekawostka", przekonywał Dziambor.

Pytany, czy wirus jest w istocie groźny dla obywateli, polityk odparł: "Groźny, gdy ma się pecha tak jak ja".

źródło: Twitter / Gazeta Wyborcza / Do Rzeczy

Zofia Klepacka uczy dzieci strzelać z broni, dodatkowo wszystko fotografuje. Internauci nie kryją oburzeniaZofia Klepacka uczy dzieci strzelać z broni, dodatkowo wszystko fotografuje. Internauci nie kryją oburzeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  2. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  3. "Kryli? Mogli nie wiedzieć". Tadeusz Rydzyk zacięcie broni Gulbinowicza i Dziwisza
  4. Wraca oferta Lidla, przez którą ludzie się tratowali w kolejkach. Teraz może być podobnie
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. Za polską granicą problemy napotkają nawet turyści
  7. Ogromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowane