Szpital zakaźny we Wrocławiu walczy z dramatyczną sytuacją. facebook.com/Katarzyna Hoffmann-PirogowiczŹródło: facebook.com/Katarzyna Hoffmann-Pirogowicz
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Marca 2020

Tragiczny apel polskiej lekarki. "Wszystkiego nam brakuje, jest nas dramatycznie mało"

Szpital zakaźny we Wrocławiu walczy z dramatyczną sytuacją. "W szpitalu oszczędzamy każdą sztukę zwykłych maseczek chirurgicznych", informuje lekarka placówki. Kobieta zwraca się z apelem do obywateli: "Proszę, zostań w domu".

Wpis pani Katarzyny Hoffmann-Pirogowicz został napisany prosto z dyżuru. Kobieta od 10 lat pracuje w szpitalu jako pediatra. "Martwię się o to, co nas wszystkich czeka. I boje się, podobnie, jak Ty", czytamy w poście kobiety.

"Też mam bliskich, starszych, schorowanych, z niedoborami odporności, z chorobami przewlekłymi. Mam też dzieci, o które drżę, jak każda matka drży, niezależnie od tego, że mówią, że one »prawdopodobnie« przechorują łagodnie", pisze lekarka. Z dalszej części wpisu dowiemy się, że sytuacja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu jest dramatyczna.

Bardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniuBardzo niepokojące doniesienia. Minister zdrowia ujawnił, jakiej liczby zakażonych musimy się spodziewać w tym tygodniuCzytaj dalej

Szpital we Wrocławiu. "Jest nas dramatycznie mało"

"Mam wiedzę o tym, jak funkcjonuje nasz system ochrony zdrowia. Mam wiedzę, co to naprawdę znaczy, że jesteśmy niedofinansowani jako resort, że jest mało sprzętu, że nie ma rezerw materiałowych w kraju. Od kilku dni próbuje kupić maseczkę z odpowiednim filtrem. Nie ma ich nigdzie. Wykupiono je. Efekt jest taki, że nie ma ich dla nas. W szpitalu oszczędzamy każdą sztukę zwykłych maseczek chirurgicznych. Ich także zaraz dla nas nie będzie", podaje lekarka.

Kobieta wspomina protesty polskiej służby zdrowia, po których jej przedstawiciele usłyszeli następujące słowa: "Niech jadą!". Część pojechała. "A ci, co zostali, mieli po tych słowach pęknięte serca. Ale kochają swoją pracę, poświęcają dla niej zdrowie i życie, ryzykując dla Was, więc wciąż w niej trwają", zapewnia pani Katarzyna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Córka pierwszej ofiary wirusa zabrała głos. Oskarża prezydenta Poznania, “kłamał”
2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia

Dramatyczna sytuacja w polskich szpitalach

Pediatra zaznacza, że w szpitalach brakuje lekarzy. "Jest nas dramatycznie mało. Wszystkich medyków. Nie tylko lekarzy. Średni wiek pielęgniarek to 58 lat. Mówi się, że wirus jest niebezpieczny dla starszych osób, powyżej 60 go roku życia.. Czy myślisz, że wirusowi robi to różnicę? One będą musiały to sprawdzić, opiekując się chorymi. Bo prawdopodobnie zachorują. Tak jak my. Tak jak ja", czytamy we wzruszającym wpisie.

Lekarka wrocławskiego szpitala apeluje o pozostanie w domach. "Nie znasz mnie, ale masz swoich bliskich, którzy zachorują. To będą Twoi rodzice, dziadkowie, jeśli jesteś młody i ich masz. Część z nich umrze. Naprawdę masz to gdzieś? Bo chodząc teraz do sklepów, spotykając się w większym niż Twoi najbliżsi gronie, chodząc do kościoła, na siłownię, place zabaw, pokazujesz, że masz to gdzieś", pisze.

Na zakończenie prosi, by jej słów nie wykorzystywać w celach politycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bartosz Bereszyński zarażony wirusem. Piłkarz zdradził jak się czuje
  2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami
  3. Wybory prezydenckie zostaną przesunięte przez wirusa? Jest oficjalna odpowiedź na plotki, Duda zabrał głos
  4. Czy Polacy ufają ministrowi zdrowia? Są wyniki sondażu, pierwsze miejsce okupuje ktoś inny
  5. Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w Austrii
  6. Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusa

Źródło: facebook.com/Katarzyna Hoffmann-Pirogowicz