Jedzenie w szpitalu. Wikimedia Commons/Polish hospital - meal served to patients/Oto Polska Blog/zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikimedia Commons/Polish hospital - meal served to patients/Oto Polska Blog/zdjęcie ilustracyjne
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 15 Lipca 2020

Szczere do bólu wyznanie pacjentki o szpitalnym jedzeniu: gdyby nie mąż, głodowałabym

Cztery kromki chleba, kawałek masła i herbata – tak według pacjentki wyglądał jeden z posiłków w publicznym szpitalu.

Temat posiłków w szpitalach publicznych był poruszany już nie raz. Pacjenci skarżą się, iż wyżywienie stoi na katastrofalnym poziomie. Porcje są niewielkie, a produkty wątpliwej jakości. Aby nie głodować, wielu z pacjentów musi kupować własne jedzenie.

Zbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w BydgoszczyZbiorowy gwałt na nastolatce w centrum miasta. Tragedia w BydgoszczyCzytaj dalej

Pacjentka skarży się na jedzenie w szpitalu
 

Portal rybnik.com.pl opublikował materiał, który powstał na podstawie listu jednej z pacjentek publicznego szpitala w Rybniku. Spędziła ona kilka dni na patologii ciąży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Kobieta w swoim liście przedstawia dokładną rozpiskę posiłków, jakie były jej serwowane. „Ogólnie śniadanie o 8:00, zazwyczaj herbata, 4 małe kromki chleba i trochę masła (…) Obiad o 12:00. Kobiety mające dietę dostawały zazwyczaj 2 dania. Te bez, dostawały jedno, kompletnie bez przypraw. Ja dostałam pełny talerz ryżu i trochę sosu – ani warzyw, ani mięsa. Kolacja o 16:00 – znowu 4 kramki chleba, masło i jakiś dodatek, który i tak nie starczał na cały chleb” – relacjonuje oburzona pacjentka szpitala na łamach portalu rybnik.com.pl.

Masz taką monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeMasz taką monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeCzytaj dalej


 

Ile kosztuje jedzenie w szpitalu?

 
Kobieta swój list zakończyła stwierdzeniem, że zdaje sobie sprawę z tego, jak sytuacja wygląda w szpitalach w całym kraju. Nie może jednak zrozumieć, dlaczego w szpitalach dla kobiet w ciąży zarząd placówki nie zwraca na to uwagi. „By kobieta w ciąży w szpitalu dostawała takie coś, to śmiech na sali. (…) jakbym miała leżeć w szpitalu, a mój mąż by nie mógł mi przynieść jedzenia, to na pewno bym schudłą parę kg i bym ciągle chodziła głodna. A organizm, by słabł przez brak witaminek” – kończy swój list kobieta. Na temat tego apelu wypowiedział się Michał Sieroń, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon 2. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?

„Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii. Generalnie jednak posiłki w naszym szpitalu cieszą się dobrą opinią. Myślę, że najlepszym dowodem na to jest fakt, że spora część naszego personelu zamawia sobie za dodatkową opłatą te same posiłki, które otrzymują pacjenci” – tłumaczy rzecznik. Jak podaje portal rybnik.com.pl, w ostatnim czasie szpital w Rybniku zmienił dostawcę jedzenia. Aktualne ceny posiłków wyglądają następująco:
 
śniadanie - 6,87 netto plus 8%vat
obiad - 13,75 netto plus 8% vat
kolacja - 6,87 netto plus 8% vat.
posiłek profilaktyczny - 9,62 netto plus 8% vat

Źródło: [Rybnik.com.pl] 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon
  2. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  3. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść
  4. Tak wygląda nowy grób Kory. Poruszający widok