Szpital kary. Pixabay / KoalaParkLaundromatŹródło: Pixabay / KoalaParkLaundromat
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 8 Marca 2020

Wkrótce możesz nie odwiedzić bliskich w szpitalu. Wojewoda zapowiada wysokie kary

Szpitale mogą w najbliższym czasie wprowadzić wiele obostrzeń dla gości pacjentów. Jeden z wojewodów zapowiedział już wysokie kary dla łamiących zakaz odwiedzin. Jednym z powodów zmian jest oczywiście ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Szpital, w którym przebywają twoi bliscy, może wkrótce zmienić zasady odwiedzin pacjentów. Warto śledzić sytuację i jak najszybciej się z nimi zapoznać. Ci, którzy je złamią, narażą się bowiem na poważne konsekwencje. Dlaczego?

Przeraźliwe znalezisko na Śląsku. Tajemnicza, zagadkowa śmierć, co mogło się wydarzyć?Przeraźliwe znalezisko na Śląsku. Tajemnicza, zagadkowa śmierć, co mogło się wydarzyć?Czytaj dalej

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zapowiedział już, że osoby, które nie dostosują się do zakazu odwiedzin, będą karane. W placówkach medycznych rozpoczną się także zaostrzone kontrole. Władze chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, a szczególnie nie dopuścić do ewentualnych zarażeń koronawirusem.

Szpital może wprowadzić nowe, okresowe regulacje

Obremski podkreślił, że lokalne szpitale są dobrze przygotowane na przyjmowanie pacjentów w zdrowotnej potrzebie. Wydzielono już także strefy kwarantanny. Co więcej, zakaz odwiedzin w części lecznic nie jest jedynym obostrzeniem, wprowadzonym przez wojewodę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W czasie ważnego spotkania Agata Duda niespodziewanie zadzwoniła do męża. Wszyscy mogli usłyszeć jego słowa
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

- W poniedziałek od godzin południowych rozpocznie się wyrywkowa kontrola większości autobusów i busów wjeżdżających do Polski. Będzie kontrolowana temperatura ciała pasażerów,a w przypadku podejrzeń o zachorowanie będzie przygotowany transport sanitarny do szpitala - przekazał polityk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Abp Głódź będzie miał poważne kłopoty? Jest przełom w sprawie, do Watykanu trafiła oficjalna skarga
  4. Widziałeś tego mężczyznę? Skrzywdził kobietę w centrum Krakowa, poszukuje go policja
  5. Szukała ukochanej kotki przez 11 lat, była zrozpaczona. Finał historii wyciska łzy
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: Gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News