Szpital Lublin
Źródło: Wikimedia Commons / Presidencia de la República Mexicana
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 2 Kwietnia 2020

Szpital stawia na całkowicie nową w Polsce metodę leczenia z wirusa. Medycy ujawnili efekty, jest nadzieja

Szpital w Lublinie stawia na nowe metody leczenia z wirusa z Wuhan. Wcześniej podobny sposób przyjęli już lekarze włoscy oraz chińscy. Wstępne efekty dają nadzieję.

Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie zdecydował się wdrożyć nowatorskie dla Polski metody leczenia pacjentów ze stwierdzonym COVID-19. Chorym zaczęto podawać środek, który standardowo pomaga w dolegliwościach reumatologicznych i hematologicznych. Poza tym, zgodnie z wytyczonymi już drogami, osoby zakażone otrzymują leki dawkowane przy HIV i malarii. Na razie w ten sposób leczy się łącznie trzy osoby.

Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałKaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

- Lek działa na układ immunologiczny i blokuje pewne mechanizmy reakcji zapalnych. Mamy nadzieję, że przez to dojdzie do zatrzymania tej "burzy zapalnej", która się przetacza u pacjentów z koronawirusem i w sposób gwałtowny doprowadza do niewydolności oddechowej, która jest później przyczyną zgonu u tych osób - przekazał dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz.

Szpital w Lublinie stawia na nowy sposób leczenia z wirusa w Wuhan

Warto zaznaczyć, że wpływ leku na organizm zakazonych okazuje się bardzo pozytywny. Ich stan stopniowo się poprawia. Medycy mają nadzieję, że przy korzystaniu z metody chińskich oraz włoskich ekspertów uda się uratować wiele żyć także w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje znany, ceniony muzyk. Był laureatem wielu prestiżowych nagród, zabrał go wirus
2. Koronawirus w Instytucie Onkologii. Oddział nowotworów płuc odcięty 

- Jeżeli jednego dnia pacjent znajduje się tuż przed kwalifikacją do podłączenia do respiratora, a następnego dnia jest na tyle dobrze, że go nie wymaga i z dnia na dzień stan się poprawia, to wychodzimy z założenia, że zastosowane leczenie działa i to sprawia, że ratujemy tych pacjentów - dodał kierownik kliniki chorób zakaźnych Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ograniczenia pilnie zmienione. Rząd cichcem wyłączył jedną grupę z zakazów
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Jak złamią kwarantannę, dostaną najgorszą, tragiczną karę. Jeden kraj stracił cierpliwość

Źródło: WP