Szkoła zamknięta do odwołania. pxhere.com/asawinŹródło: pxhere.com/asawin
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Marca 2020

Ważne informacje dla rodziców. Uczniowie dłużej zostaną w domach, podano datę

Szkoła w najbliższym czasie nie odciąży rodziców, których dzieci przebywają obecnie w domach wobec zamknięcia placówek oświatowych. Minister edukacji potwierdził wydłużenie okresu izolacji polskich uczniów.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej 11 marca zdecydowało o zamknięciu wszystkich podległych sobie placówek oświatowych. Decyzja resortu weszła w życie 16 marca. Pierwotny plan zakładał, że szkoły, przedszkola oraz żłobki pozostaną zamknięte do 25 marca. Wobec spodziewanego szczytu zachorowań na koronawirusa, która według wszelkich prognoz ma dopiero nadejść, Ministerstwo postanowiło wydłużyć okres izolacji polskich dzieci.

– Będziemy po prostu realizowali wytyczne ministra zdrowia. Prawdopodobnie ten dwutygodniowy termin przerwy w nauce, tej standardowej, którą dotąd znaliśmy, zostanie wydłużony – poinformował w TVP1 minister Piontkowski, cytowany przez Onet.

Skrajna lekkomyślność mieszkanki Śląska. Mimo zakazu otworzyła dyskotekę, skończyło się interwencjami policjiSkrajna lekkomyślność mieszkanki Śląska. Mimo zakazu otworzyła dyskotekę, skończyło się interwencjami policjiCzytaj dalej

Szkoła odwołana do Wielkanocy

Planowanym terminem powrotu uczniów do szkół jest 14 kwietnia. Termin wciąż nie jest jednak ostateczny. – Po tym terminie będziemy sprawdzali, co dalej – przekazał Piontkowski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tomasz Lis trafił do szpitala. Niepokojący wpis dziennikarza, pokazał zdjęcie
2. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu

Wobec epidemii koronawirusa przesunięciu ulegną zapewne egzamin ośmioklasisty oraz matury. Na razie nie zapadły jednak decyzje w tej sprawie. Minister edukacji przekazał, że jeśli uczniowie powrócą do szkół w połowie kwietnia, harmonogram egzaminów nie ulegnie zmianie.

Ministerstwo Edukacji rozważa również możliwość przedłużenia roku szkolnego. Możliwe jest także prawne uregulowanie nauczania zdalnego. Obecnie udział w edukacji o charakterze zdalnym jest całkowicie dobrowolny.

Onet wskazuje, że przesunięcie egzaminów w sposób naturalny wiązałoby się ze zmianą terminów rekrutacji do liceów oraz na wyższe uczelnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich
  3. Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Każdy z nas powinien wziąć go sobie do serca
  4. Dieta poselska na walkę z wirusem. Jest ważny apel, posłowie posłuchają?
  5. Czeka nas paraliż? Minister zakażony, inni członkowie rządu musieli przejść testy
  6. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News