Szkoła zasady. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 14 Maja 2020

Pilne informacje dla uczniów i rodziców. Wszystko się zmieni, lekcje będą wyglądały całkowicie inaczej

Szkoła w wymiarze stacjonarnym powróci częściowo już 25 maja. Wówczas w ławkach zasiądą znów bowiem niektórzy uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Jak będą wyglądały zajęcia?

Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśliło oficjalnie, że kształt zajęć dla dzieci będzie uzależniony od decyzji dyrekcji, która ma odpowiednio dostosować je do warunków. We wszystkich szkołach będą jednak obowiązywały takie same zasady sanitarne. Resort przekazał już swoje bezpośrednie wytyczne. Lekcje zdecydowanie nie będą wyglądały jak przed pandemią.

Przede wszystkim grupy będą składały się z maksymalnie 12 uczniów. Jeżeli nastanie potrzeba, można nieco zwiększyć ten limit, jednak jedynie do 14. To nadzywczajne, gdyż wcześniej klasy liczyły najczęściej ok. 30 dzieci. Ważne, aby rzeczona grupa nie zmieniała sali oraz dostała przestrzeń co najmniej 4 m2 na jedną osobę. Tutaj wliczamy oczywiście zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

W nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od InstytutuW nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od InstytutuCzytaj dalej

Szkoła będzie wyglądała całkowicie inaczej

Wszystkie znajdujące się w klasach przedmioty, których nie da się skutecznie odkazić, mają zostać usunięte. Każdy maluch ma siedzieć przy osobnej ławce, z zachowaniem 1,5-metrowego odstępu. Ważne, aby uczniowie nie przekazywali sobie książek, przyborów ani innych akcesoriów, a każdy dysponował własnych ich zestawem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Niebotyczna suma zwala z nóg
2. Ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Znalezienie informacji o jego zarobkach jest wyjątkowo trudne

Nauczyciele mają pilnować swych grup podczas każdej przerwy. W przypadku zajęć ruchowych, zaleca się organizowanie ich na świeżym powietrzu. Sale gimnastyczne mają być za to dokładnie myte i wietrzone. Jednocześnie mogą w nich przebywać jedynie dwie grupy dzieci.

Poza tym przy wejściu do szkoły uczniowie mają dezynfekować ręce. Za zgodą rodziców będzie im także mierzona temperatura. Jeśli zaczną wykazywać ewentualne objawy zakażenia, zostaną odizolowani od innych dzieci, oczekując na przyjazd rodziców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie komputer Commodore 64? Zobaczcie polską reklamę z 1990 roku, od której łza w oku się kręci
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Wielka zmiana o północy. Pierwsze granice zostały otwarte

Źródło: RMF FM