Mijają trzy lata od śmierci Grzegorza Miecugowa, prowadzącego "Szkła kontaktowego". Wikimedia/Mateusz Opasiński
Źródło: Wikimedia/Mateusz Opasiński
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 22 Listopada 2020

Dziś 65. urodziny obchodziłby Grzegorz Miecugow. Wybitny dziennikarz Szkła Kontaktowego odszedł w bardzo przykrych okolicznościach

Grzegorz Miecugow dla wielu widzów odszedł niespodziewanie, jednak już od 2011 roku wiedział o rozwijającym się u niego nowotworze płuca. Walczył z nim aż przez 6 lat i odszedł 26 sierpnia 2017 roku. Wielu widzów wspomina go ciepło dzięki programowi "Szkło kontaktowe", który od lat bawił i uczył Polaków.

Po raz ostatni Miecugow pokazał się widzom w "Szkle kontaktowym" 9 sierpnia 2017 roku.

Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie"Czytaj dalej

Prowadzący "Szkła kontaktowego", Grzegorz Miecugow, skończyłby dziś 65 lat

Grzegorz Miecugow, legendarny dziennikarz i współprowadzący "Szkła kontaktowego", zmarł 26 sierpnia 2017 roku na nowotwór płuca.

- Człowiek wie, że jest śmiertelny, że życie każdego jest policzone. Tyle tylko, że jeżeli się nagle człowiekowi mówi, że to jest policzone w konkretnych liczbach, to jest kłopot - mówił w 2011 roku. - Nie będę robił z tego tragedii. Będę walczył.

Swojego kolegę wspominają dziennikarze "Szkła kontaktowego" na Twitterze.

"Dziś 65 urodziny obchodziłby Grzegorz Miecugow. Bardzo nam ciebie brakuje Grzesiu" - napisali jego przyjaciele.

Bolesna śmierć dla dziennikarzy TVN - pożegnanie Miecugowa

- Dobry wieczór, choć dla nas to wieczór smutny, bo trudno jest żegnać kogoś, z kim przed chwilą rozmawiało się na korytarzu. Nie wierzę, że to powiem, ale powiedzieć muszę i lepiej, żebym dała radę, bo inaczej by mu się nie podobało. Nie żyje Grzegorz Miecugow - powiedziała Anita Werner, rozpoczynając wydanie "Faktów" 26 sierpnia 2017 roku.

- Tytan pracy, antenowiec, jakich już prawie nie ma. Do naszej TVN-owskiej mitologii przeszedł dzień, w którym, w samych początkach TVN24, prowadził przez kilka godzin żywe studio, bo całą technikę stacji trafił szlag. Kilka godzin rozmów na antenie. Non stop. Kiedy zabrakło już innych rozmówców, zapraszał do prezenterskiego stołu koleżanki i kolegów i prowadził z nimi rozmowy - mówił o nim Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24.

Hubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyHubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyCzytaj dalej

- Los, straszna choroba, zabiera nam Go w chwili, kiedy tak Go potrzebujemy. Kiedy rozmawiałem z Nim ostatnio, kiedy był w szpitalu właśnie to Mu powiedziałem: "Potrzebujemy Cię tutaj, więc zgarniaj się i wracaj". Ożywił się. Obiecał. Ale nie wróci. Zostawia nas w smutku, żałobie i sprzeciwie wobec okrutnego wyroku choroby - dodał.

- To był facet, na którym zbudowano "Fakty". Oczywiście, one miały swoich prowadzących, dziennikarzy, ale ten zespół, kiedy to startowało, scalał Grzegorz Miecugow - opowiadał o nim Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. Jak twierdził, w życiu Miecugowa było "miejsce na ironię, dobry dowcip, dalekowzroczność, na pokazanie sprawy inaczej".

- On był dziennikarzem. To nie było uprawianie polityki, co czasami się zdarza wśród kolegów dziennikarzy. On po prostu zajmował się dziennikarstwem - twierdził jego kolega ze "Szkła kontaktowego" Tomasz Sianecki. - Wydawał wiele sądów nieoczywistych. Wielokrotnie zaskakiwał tym, jaki miał stosunek do konkretnych wydarzeń. Był po prostu osobą myślącą, wyciągającą wnioski i w jakiś sposób, moim zdaniem, wpływającą na to, co wokół nas się działo.

Miecugow o widzach "Szkła kontaktowego"

- Ciągle są takie SMS-y. Mnie najbardziej rozbawił SMS krótki, ale treściwy: "mamo, wiem, że oglądasz, zamknęłaś mnie na balkonie". albo "mamo, jak będziesz szła do kuchni, to zrób mi kanapkę". Takie całkowicie prywatne śmieszą mnie bardziej od politycznych - mówił Miecugow w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" w 2015 roku.

Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Czytaj dalej

- Powstaliśmy po to, by sfrustrowanego człowieka posłać do łóżka z lekkim uśmiechem - opowiadał o "Szkle kontaktowym" Miecugow w wywiadzie dla Gazeta.pl w grudniu 2016 roku.

- Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie: wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył - opowiadał niedługo przed śmiercią lokalnemu portalowi naszemiasto.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Kaufland podjął kluczową decyzję przed świętami. Tysiące osób czeka fantastyczna niespodzianka
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Grzegorz Miecugow był zasłużonym nie tylko dla TVN, ale również dla TVP dziennikarzem. Od lat działał w radiu i telewizji (m.in. w radiowej Trójce), ale znany był głównie jako redaktor informacyjny, a potem jako współprowadzący "Szkła kontaktowego" na antenie TVN24.

źródło: [Twitter/SzkKontaktowe][tvn24.pl]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dziecka
  2. Sok z kiszonej kapusty najtańszym skutecznym probiotykiem. Pomaga też we wszelkich chorobach układu pokarmowego
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. TVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe
  7. Czy czeka nas scenariusz z Planety Małp? Naukowcy stworzyli hybrydę człowieka i małpy