szerszeń azjatycki. ADAM NOCON/East NewsŹródło: ADAM NOCON/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 12 Maja 2020

"Szerszeń morderca" dotarł do Europy. Jest pierwsza ofiara śmiertelna

Szerszeń azjatycki, jeden z największych owadów świata zabił 55-letniego mężczyznę w Hiszpanii. Dotychczas niespotykany w Europie gatunek prawdopodobnie zadomowi się u nas na stałe na skutek zmian klimatu.

Do tragedii doszło na północnym zachodzie Hiszpanii. Mężczyzna najprawdopodobniej został pokąsany gdy pracował przy swoim ulu. Jest to pierwszy taki przypadek w Europie od dawna.

Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychZadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

Szerszeń azjatycki - co to za owad?

Owad ten jest jednym z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Stanowi zagrożenie nie tylko dla ludzi ale również dla pszczół. Kilkadziesiąt takich owadów jest w stanie zabić tysiące pszczół w przeciągu zaledwie dwóch godzin. Szerszenie odżywiają się innymi owadami i często atakują ule oraz gniazda pszczół miodnych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewiele osób wie, kim jest mąż Danuty Holeckiej. Kulisy początku ich związku mogą zadziwiać
2. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Ukąszenie szerszenia może być groźne również dla osób, które nie są uczulone na ich jad. Szczególnie niebezpieczne są wielokrotne użądlenia. Mogą prowadzić do martwicy tkanek, niewydolności narządów, a nawet śmierci. - Rozmiar tego owada oznacza, że ​​po wywołaniu żądła pojawia się duża ilość jadu. Ukłucie może być bolesne, ale po krótkim czasie ból ustąpi. Wyjątkiem są osoby, które mają uczulenie na użądlenia przez pszczoły i osy – mówi Charlie Braman, specjalista ds. badań w Riparian Invasion Research Laboratory na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara.

Według ekspertów pojawienie się tego gatunku szerszenia na terenie europy ma najprawdopodobniej związek z ociepleniem klimatu. Dotychczas występowały na wilgotnych i ciepłych terenach dalekiej Azji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Polski podróżnik ma objawy koronawirusa. Jest w najbardziej zagrożonym terenie, wyjawił wszystkie szczegóły

Źródlo: Fox News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News