Szczepionka COVID-19. Pexels / Anna Shvets
Źródło: Pexels / Anna Shvets
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 15 Maja 2020

Czy szczepionka na COVID-19, gdy zostanie już wynaleziona, powinna być obowiązkowa?

Szczepionka na COVID-19 może być jedynym skutecznym wyjściem, umożliwiającym powrót do normalności. Są jednak tacy, którzy już dziś deklarują, że nie zamierzają się szczepić. Sądzicie, że w podobnej sytuacji powinno się wprowadzić odgórny, oficjalny obowiązek?

Wielu cenionych ekspertów od tygodni pracuje nad wynalezieniem szczepionki na COVID-19. Specjaliści podkreślają, że jeśli chcemy względnie szybko powrócić do normalnego życia, samo szczepienie lub odkrycie leku będzie jedynym prawidłowym wyjściem. Podobne opinie nie osłabiają jednak ruchów antyszczepionkowych, w których szeregi wstępują już także niektórzy celebryci. Nie zniechęca ich nawet to, że promowane przez zwolenników zniesienia nakazu szczepień dzieci twierdzenia często nie mają nic wspólnego z prawdą i są oparte na fałszowanych badaniach.

Sam minister Łukasz Szumowski stwierdził z jednym z ostatnich wywiadów, że nie wie, czy szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa. Na jej wynalezienie poczekamy jeszcze bowiem zapewne co najmniej kilka miesięcy. Czy waszym zdaniem, kiedy już pojawi się na rynku, rząd powinien wprowadzić przymus szczepień, aby każdy został nimi objęty?

Co sądzicie? Dajcie nam znać w komentarzach.