Szczepan Twardoch odpowiedział na wystąpienie Daniela Olbrychskiego.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Stycznia 2021

Twardoch w mocnych słowach do Daniela Olbrychskiego: "Tak rozczulająco nieporadni, że skutecznie pogrążają się sami"

Szczepan Twardoch odpowiedział na wystąpienie Daniela Olbrychskiego w prowadzonym przez Monikę Olejnik programie „Kropka nad i”. Komentarze aktora w sprawie szczepień celebrytów uznał za „kompletne bzdury”.

Nie milkną echa dotyczące zaszczepienia przedstawicieli kultury i sztuki w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Informację w sprawie przyjęcia dawki przez celebrytów opublikowała sama Krystyna Janda.

Artyści przekonywali kolejno, że dawki pochodziły z dodatkowej puli i zostałyby zmarnowane, gdyby nie wykorzystano ich do końca roku. Co więcej, celebryci (poza Jandą m.in. Andrzej Seweryn, Krzysztof Materna czy Wiktor Zborowski) mieli rzekomo pełnić funkcję ambasadorów akcji szczepionkowej.

W podobnym tonie na antenie TVN24 wypowiadał się Daniel Obrychski, przypomina Onet.

Oni się tam nie pchali – przekonywał w „Kropce nad i”. – Wyszli naprzeciw nawoływaniom, żeby Polacy zaczęli się masowo szczepić.

Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? Mamy ważny komunikat KEP. WOŚP nie otrzyma wsparcia? "Wydarzenie nie jest inicjatywą Kościoła"Czytaj dalej

Aktor zwrócił uwagę, że aktorzy „zawsze stawali po właściwej stronie”. W kwestii obrony „słusznych spraw” wymienił zwłaszcza Jandę i Andrzeja Serwyna. – Jestem wstrząśnięty, zwłaszcza tym, co przeżywa Krystyna Janda. Ludzie życzą jej śmierci – dodał.

Szczepan Twardoch: „Skutecznie pogrążają się sami”

Olbrychski poruszył też temat słów Szczepana Twardocha. – Jest mi przykro. Pan Twardoch jest zdolnym pisarzem, a gada kompletne bzdury. To niepojęte – mówił gość Moniki Olejnik.

I dalej: – Dlaczego do tego ciemnego ludu należy pan Twardoch?

Odniesienie do pisarza to efekt wpisu autora „Króla”, który 4 stycznia pisał, że „histeryczna, środowiskowa obrona wystawia broniącym – zarówno samych siebie, jak i innych – świadectwo znacznie gorsze, niż sam fakt zaszczepienia się poza kolejnością”. Twardoch wskazał wówczas, że choć motywacja, by zaszczepić się z grupą zero, choć nie jest godna pochwały, jest zrozumiała, ze względu na strach przed chorobą i śmiercią.

Dopiero obrona, w moich oczach przynajmniej, staje się haniebna, bo opiera się na w ich opinii niewymagającym uzasadnienia przekonaniu, iż są ludzie, których istnienie jest ważniejsze i cenniejsze niż innych i są to oczywiście ludzie z ich klasy, podzielający ich habitus i pochodzenie społeczne, dodał.

Do sprawy nawiązał ponownie po rozmowie Olbrychskiego z Olejnik. Przez chwilę nosiłem się z zamiarem aby trochę tutaj pożartować z pana Daniela Olbrychskiego, który w przebrzmiałym już kontekście wyszczepionych jaśniepaństwa martwił się, że należę do „ciemnego ludu, który wszystko kupi”, uznałem jednak, że leżących się nie kopie, nawet kiedy głupio zaczepiają, a przyzwyczajeni do nieustającego uwielbienia aktorki i aktorzy są w tej sytuacji tak rozczulająco nieporadni, że skutecznie pogrążają się sami, czytamy we wpisie Szczepana Twardocha.

źródło: Facebook / Onet