Szczeniak Płock. Facebook/Pogotowie dla ZwierzątŹródło: Facebook/Pogotowie dla Zwierząt
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Sierpnia 2020

6 i 9-latek spod Płocka potraktowali psa jak piłkę. Przerażające nagranie, gdzie byli rodzice?

Szczeniak spod Płocka został skrzywdzony przez dzieci. Ujawniono nagranie, na którym widzimy, jak rzucają pieskiem o chodnik tak, jakby był piłką. Zwierzę było też na siłę wrzucane do kałuży. Lokalne media i aktywiści podjęli pilną interwencję. Szczeniakiem opiekują się weterynarze.

Zwierzęta niestety nadal często są traktowane jak zabawki lub przedmioty, które można odłożyć na półkę, gdy się znudzą. Tym razem sytuacja stała się o wiele bardziej poważna. Szczeniak spod Płocka został potraktowany przez 6-latka i 9-latka jak piłka. Dla zabawy rzucali nim o chodnik. Nagranie brudnego i obitego pieska obiegło media społecznościowe. Czworonogiem zajęły się organizacje prozwierzęce, które złożyły zawiadomienie na policję. Obecnie organy ścigania będą rozpatrywać występek nieletnich.

Były prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiByły prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z IndiiCzytaj dalej

Szczenika z Płocka został potraktowany w okrutny sposób. Złożono zawiadomienie na policję

"Pogotowie dla Zwierząt" odebrało dzieciom szczeniaka i przetransportowało go do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Tam psiak został poddany badaniom. Na szczęście nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Nagranie opublikowane w sieci budzi jednak przerażenie. Podjęcie interwencji wykazało, że piesek nie był jedyny. "Zabraliśmy nie tylko tego szczeniaka, ale także jego rodzeństwo i matkę, która była chora" - czytamy we wpisie PdZ na Facebooku.

Ewa Drzyzga poprowadzi Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny koszmarCzytaj dalej

"Odebraliśmy interwencyjnie psa, nad którym znęcał się 6-letni chłopiec ze wsi Orszymowo, gm. Mała Wieś. Osoba ta rzucała kilkutygodniowym szczeniakiem co uwidocznione jest na filmie jaki posiadamy" - informują aktywiści. Nagranie znajdziecie pod tym LINKIEM. "Wraz z nim nad szczeniakiem znęcał się także 9-latek mieszkający w tej samej wsi. Wszystkie dane tych osób, ich fotografie złożyliśmy wraz z zawiadomieniem w Komendzie Policji w Płocku" - dodają przedstawiciele "Pogotowia dla Zwierząt".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Mogą wejść na konta, ściągnąć chore kwoty. Od stycznia kontrolerzy pobrali już 464 mln zł i wciąż im mało

Szczeniak z Płocka po dokładnym przebadaniu będzie szukał rodziny zastępczej. Dzięki natychmiastowej reakcji miłośników zwierząt udało się uratować czworonoga przez dalszą przemocą. Nowego domu będzie szukać też jego psia rodzina. Wolontariusze poprosili chętnych do adopcji o kontakt za pośrednictwem maila: adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do wszystkich warszawiaków. Chodzi o wodę, jest źle
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zaczęło się, Polsat donosi o fatalnej sytuacji. Żywioł niemal zdewastował duże miasto

Źródło: [Facebook/Pogotowie dla Zwierząt]