Szczeniak. Pixabay.com/ariesa66Źródło: Pixabay.com/ariesa66
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 15 Września 2020

Nieludzkie, robił ze szczeniakiem okropne rzeczy. Zwierzę przed śmiercią uratowała przypadkiem rodzina, potrzebna pomoc

Szczeniak z Chromca ma zaledwie 8 miesięcy i już zdążył przeżyć koszmar przez człowieka. Obecnie Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt walczy o jego zdrowie i życie. Potrzebna jest pomoc.

Sytuacja jest wyjątkowo tragiczna. Widok psa jest naprawdę okropny, aż ciężko uwierzyć, jak sadysta z Chromca mógł do tego doprowadzić.

Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"Czytaj dalej

Szczeniak ma zaledwie 8 miesięcy, a doświadczył tylko cierpienia

Rodzina nie utrzymuje żadnego kontaktu z Andrzejem M., który był w posiadaniu małego psa. Tylko przypadek sprawił, że dowiedzieli się o bestialstwie jakiego dopuszcza się wobec zwierzęcia. Niezwłocznie postanowili powiadomić odpowiednie organy, a czworonóg trafił natychmiast pod opiekę Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Żali się, że nie wystarcza mu 6 tysięcy emerytury, żona wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Właśnie rozpoczął drogą, odchudzającą kurację
 

Stan zdrowia psa jest wyjątkowo tragiczny. Szczeniak był nagminnie katowany, przypalany papierosami, parzony wrzątkiem, a całe jego ciało wygląda, jak jedna wielka rana. Na grzbiecie ma mnóstwo blizn i ropiejących ran. Andrzej M. w przeszłości znęcał się również psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Nie uśpiło to ich czujności i najprawdopodobniej domniemali, że ofiarą przemocy obecnie jest pies, który został przy zwyrodnialcu.

wtv.pl - portal informacyjny"Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?Czytaj dalej

Na stronie służącej do zbiórek ratujemyzwierzaki.pl można wesprzeć szczenię, wpłacając na jego leczenie. Aktualnie o większej ilości faktów dot. sprawy Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt będzie informował na bieżąco. Póki co najważniejsze jest dla nich uratowanie życia zwierzaka.

W opisie zbiórki na leczenie szczeniaka czytamy: "Walczymy o życie i zdrowie katowanego, przypalanego papierosami, parzonego wrzątkiem, zaniedbanego szczenięcia, które zostało odebrane przez córkę sadysty. Zwierzę na całym ciele ma ropiejące oraz zabliźnione rany, w tym ogromną bliznę na głowie. Możemy sobie tylko wyobrazić, co drań robił z psiakiem. 8-miesięczne zwierzę należało do Andrzeja M. z Chromca, który znęcał się także psychicznie i fizycznie nad rodziną. Przypadek sprawy, że nieotrzymująca kontaktu z sadystą rodzina dostrzegła szczenię". LINK DO ZBIÓRKI.

Obecnie w Sejmie złożony jest projekt poselski, który ma dążyć do zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Oprócz najgłośniejszych postulatów odnoszących się do branży futrzarskiej, PiS zgłosił też propozycje dot. interwencji w sprawach znęcania się nad zwierzętami.

TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowychTVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 480 zł w dół na umowie zlecenia. Rząd szykuje cięcie wypłat milionów Polaków
  2. Z ostatniej chwili: pękła rura, woda zalewa ulice i chodnik. Sytuacja jest poważna
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku