Szczekuszka Urwiskowa. youtube/ CCTV Video News AgencyŹródło: youtube/ CCTV Video News Agency
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Grudnia 2019

Uroczy ssak z pyszczkiem misia wzbudza zachwyt. Może przestać istnieć

Szczekuszka urwiskowa (ang. Ili Pika), ssak o twarzy misia, wygląda niezwykle uroczo. Mimo że gatunek żyje wysoko w górach i został odkryty niedawno, jest zagrożony wyginięciem. "Magiczny królik" już niedługo może przestać istnieć.

Gatunek Ili Pika odkryto w 1982 roku. Zwierzę wygląda naprawdę osobliwie – ma bowiem pyszczek misia. Ssaka można spotkać niezwykle rzadko. Żyje wysoko w górach, w dodatku jedynie w północno-zachodnich Chinach.

Szczekuszka urwiskowa – populacja drastycznie spada

Jak podaje Wirtualna Polska, gatunek został odkryty przez Li Weidong. Ekolożka alarmuje, że populacja królików spadła o prawie 70%. Obecnie na wolności żyje ich jedynie około tysiąca.

Kinga Rusin pod ostrzałem po ostatnim odcinku DDTVN. Do studia zaproszono grupę ministrantówKinga Rusin pod ostrzałem po ostatnim odcinku DDTVN. Do studia zaproszono grupę ministrantówCzytaj dalej

– Odkryłam gatunek i patrzę, jak jest zagrożony wyginięciem. Jeśli wyginie przed moją śmiercią, poczuje się winna – mówi Weidong, cytowana przez WP.

Chińskie władze niestety nie interesują się sprawą. Wobec tego Weidong podjęła działania na własną rękę. Zebrano grupę 20 ochotników, którzy spróbują wytropić zwierzę. Celem jest odtworzenie populacji Ili Pika. Ekolożka przeznacza na to własne środki finansowe.

Ili pika

Ili pika

Ili pika

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany

2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

3. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

5. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News