wtv.pl
Rafał Brzozowski

TRICOLORS/East News

Szanse Rafała Brzozowskiego na Eurowizji. Bukmacherzy są jednogłośni

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rafał Brzozowski nie ma najmniejszych szans na osiągnięcie sukcesu w Eurowizji? Wokalista może nawet nie znaleźć się w czołówce. Bardzo prawdopodobne, że przedsięwzięcie muzyczne nie przyniesie pozytywnych skutków wizerunkowych. Wpływa na to między innymi poparcie i wsparcie ze strony prezesa Telewizji Polskiej - Jacka Kurskiego.

Rafał Brzozowski, co warto podkreślić, przed ogłoszeniem wzięcia udziału w Eurowizji, cieszył się niemałą sympatią ze strony internautów i internautek. Pierwsze kontrowersje wywołały zarzuty o odebranie szans na udział w konkursie Alicji Szemplińskiej - która miała być zeszłoroczną reprezentantką kraju.

Niestety, koronawirus skutecznie doprowadził do odwołania wydarzenia, tym samym uniemożliwiając artystce pokazania się na arenie międzynarodowej. Jeszcze kilka tygodni temu Brzozowski tłumaczył, że zastąpi Szemplińską, bowiem "wygrała najlepsza piosenka".

Rafał Brzozowski nie ma szans na zwycięstwo? Podano konkretne dane

"The Ride" nie jest jednak utworem, który został napisany przez muzyka. Jeszcze w marcu internauci odkryli demo utworu, które wykonuje szwedzka wokalistka - Clara Rubensson. Piosenka została zaś skomponowana przez: Joakima ÖvreniusaThomasa Karlssona Johana Mauritzson.

Ostatecznie prawa do utworu zostały wykupione przez TVP i Rafała Brzozowskiego. Sam artysta jest przekonany, że podbije serca Europejczyków dynamicznym i tanecznym charakterem twórczości.

konferencja nik

Prezentacja raportu NIK dotyczącego wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

Na stronie Eurowizja.org możemy zapoznać się z notowaniami bukmacherów. Tuż po próbnych występach w tabeli zakładów nie uwzględniono Polski. Obstawiający nie dają naszemu artyście najmniejszych szans na wejście do wielkiego finału.

Rafał Brzozowski

Ujęcie tabeli bukmacherskiej ze strony Eurowizja.org.

W rozmowie z "Super Expressem" Brzozowski przyznał, że padł ofiarą hejtu, jednak prezentacja utworu w środowisku zagranicznych muzyków miała spotkać się z pozytynymi reakcjami. - Jestem po rozmowach ze społecznością europejską z zagranicznymi dziennikarzami i tam jest naprawdę dobry odzew - deklarował.

Równolegle przyznał, iż nienawistne wiadomości jedynie motywują go do dalszej, ciężkiej pracy. Muzyk nie ukrywał radości z szansy na pokazanie się szerokiej publiczności oraz możliwości pokazania się z jak najlepszej strony.

Co ciekawe, redakcja "Pudelka" w nieco innych słowach opisuje pierwsze próby naszego reprezentanta. "Zdaniem osób, które miały okazję obejrzeć cały występ, Rafał nie poradził sobie zbyt dobrze wokalnie" - czytamy na stronie tabloidu. Polska miała zostać doceniona za choreografię oraz przygotowanie artystyczne.

Jak podaje Onet, piosenka Rafała Brzozowskiego jest najbardziej nielubianym utworem. Aż 60% słuchaczy dało "łapkę w dół". Mowa o 28 tysiącach widzów. "Łapkę w górę" dało 16 tysięcy fanów.  

Obecnie "The Ride" zgromadziło 5 milionów wyświetleń, jednak ukryto możliwość zweryfikowania reakcji ze strony użytkowników platformy YouTube.

Eurowizja 2021 wystartuje 18 maja w Holandii. Wielki finał zaś odbędzie się 4 dni później, czyli 22 maja. Wydarzenie zostanie przeprowadzone przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Pudelek]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >