wtv.pl
Rafał Brzozowski

TRICOLORS/East News

Szanse Rafała Brzozowskiego na Eurowizji. Bukmacherzy są jednogłośni

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Rafał Brzozowski nie ma najmniejszych szans na osiągnięcie sukcesu w Eurowizji? Wokalista może nawet nie znaleźć się w czołówce. Bardzo prawdopodobne, że przedsięwzięcie muzyczne nie przyniesie pozytywnych skutków wizerunkowych. Wpływa na to między innymi poparcie i wsparcie ze strony prezesa Telewizji Polskiej - Jacka Kurskiego.

Rafał Brzozowski, co warto podkreślić, przed ogłoszeniem wzięcia udziału w Eurowizji, cieszył się niemałą sympatią ze strony internautów i internautek. Pierwsze kontrowersje wywołały zarzuty o odebranie szans na udział w konkursie Alicji Szemplińskiej - która miała być zeszłoroczną reprezentantką kraju.

Niestety, koronawirus skutecznie doprowadził do odwołania wydarzenia, tym samym uniemożliwiając artystce pokazania się na arenie międzynarodowej. Jeszcze kilka tygodni temu Brzozowski tłumaczył, że zastąpi Szemplińską, bowiem "wygrała najlepsza piosenka".

Rafał Brzozowski nie ma szans na zwycięstwo? Podano konkretne dane

"The Ride" nie jest jednak utworem, który został napisany przez muzyka. Jeszcze w marcu internauci odkryli demo utworu, które wykonuje szwedzka wokalistka - Clara Rubensson. Piosenka została zaś skomponowana przez: Joakima ÖvreniusaThomasa Karlssona Johana Mauritzson.

Ostatecznie prawa do utworu zostały wykupione przez TVP i Rafała Brzozowskiego. Sam artysta jest przekonany, że podbije serca Europejczyków dynamicznym i tanecznym charakterem twórczości.

konferencja nik

Prezentacja raportu NIK dotyczącego wyborów kopertowych

CZYTAJ DALEJ

Na stronie Eurowizja.org możemy zapoznać się z notowaniami bukmacherów. Tuż po próbnych występach w tabeli zakładów nie uwzględniono Polski. Obstawiający nie dają naszemu artyście najmniejszych szans na wejście do wielkiego finału.

Rafał Brzozowski

Ujęcie tabeli bukmacherskiej ze strony Eurowizja.org.

W rozmowie z "Super Expressem" Brzozowski przyznał, że padł ofiarą hejtu, jednak prezentacja utworu w środowisku zagranicznych muzyków miała spotkać się z pozytynymi reakcjami. - Jestem po rozmowach ze społecznością europejską z zagranicznymi dziennikarzami i tam jest naprawdę dobry odzew - deklarował.

Równolegle przyznał, iż nienawistne wiadomości jedynie motywują go do dalszej, ciężkiej pracy. Muzyk nie ukrywał radości z szansy na pokazanie się szerokiej publiczności oraz możliwości pokazania się z jak najlepszej strony.

Co ciekawe, redakcja "Pudelka" w nieco innych słowach opisuje pierwsze próby naszego reprezentanta. "Zdaniem osób, które miały okazję obejrzeć cały występ, Rafał nie poradził sobie zbyt dobrze wokalnie" - czytamy na stronie tabloidu. Polska miała zostać doceniona za choreografię oraz przygotowanie artystyczne.

Jak podaje Onet, piosenka Rafała Brzozowskiego jest najbardziej nielubianym utworem. Aż 60% słuchaczy dało "łapkę w dół". Mowa o 28 tysiącach widzów. "Łapkę w górę" dało 16 tysięcy fanów.  

Obecnie "The Ride" zgromadziło 5 milionów wyświetleń, jednak ukryto możliwość zweryfikowania reakcji ze strony użytkowników platformy YouTube.

Eurowizja 2021 wystartuje 18 maja w Holandii. Wielki finał zaś odbędzie się 4 dni później, czyli 22 maja. Wydarzenie zostanie przeprowadzone przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Pudelek]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >