"Szansa na sukces" otworzyła jej drogę do wielkiej kariery, jednak coś poszło nie tak.. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Stycznia 2020

"Szansa na sukces" otworzyła jej drzwi do kariery. Odeszła, bo była zastraszana

"Szansa na sukces" otworzyła jej drogę do wielkiej kariery, jednak coś poszło nie tak. Dziś już wiadomo, co stoi za odejściem piosenkarki Kasi Stankiewicz z niezwykle popularnego wówczas zespołu Varius Manx i usunięcia się z życia publicznego i show-biznesu. Aż się nie chce wierzyć, że takie sytuacje faktycznie mogły mieć miejsce. Ludzie nie mają litości.

Kasia Stankiewicz, wygrywając "Szansę na sukces" i osiągając dzięki temu niewiarygodny sukces, miała zaledwie 19 lat. Zwykła, skromna dziewczyna z małego miasteczka Działdowo, po wygraniu popularnego talent show, prowadzonego przez niezawodnego Wojciecha Manna, szybko została wokalistką jednego z najpopularniejszych wówczas polskich zespołów Varius Manx. To, jak się okazuje po latach, przysporzyło jej wiele kłopotów i zmartwień i naraziło na niebezpieczne sytuacje, przez które zmuszona była odejść z zespołu i świata show-biznesu.

Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swojej emerytury. Zaskakująca kwotaMaryla Rodowicz ujawniła wysokość swojej emerytury. Zaskakująca kwotaCzytaj dalej

"Szansa na sukces" otworzyła jej drogę, z której szybko musiała zrezygnować. Mroczne strony sławy i kariery Kasi Stankiewicz, wokalistki Varius Manx

Młodziutka wokalistka była bowiem zastraszana. Cierpiała także z powodu zbyt intensywnego i szalonego trybu życia, na co składało się m.in. wieczne życie w trasie i dużo koncertowania, co było bardzo wyczerpujące. Nie miała nawet czasu dla swoich najbliższych i na odpoczynek.

Jej popularność w pewnym momencie zaczęła być naprawdę uporczywa dla jej rodziny. I to nawet nie z powodu jej braku czasu i rzadszego widywania się - przyczyną były pogróżki i nękanie. Bowiem do rodzinnego domu piosenkarki zaczęto wysyłać listy z pogróżkami oraz pojawiały się głuche telefony. Sama także martwiła się o swoje życie. Wielka sława i kariera, o której marzą tysiące nastolatek, jak widać niesie za sobą często także mroczne strony i swoje gróźne oblicze.

- Pamiętam np. historię z chłopakiem, który przyjechał do Działdowa i kilka dni obserwował, jak funkcjonuje moja rodzina. Któregoś dnia zapukał do drzwi. Mama otworzyła, a on pyta, czy jest Kasia. Mama na to, że nie, bo gramy koncert. A on, że chciałby zostawić mi zeszyt z listami i swoimi wierszami. Mama się zgodziła. Potem otworzyła ten zeszyt, a w nim były moje zdjęcia ze śladami różnych wydzielin, teksty nie do cytowania czytelnikom. Mama poszła z tym na policję. Okazało się, że ów chłopak uciekł z zakładu psychiatrycznego - wspomina Kasia Stankiewicz w rozmowie z magazynem "Dobre chwile".

Kasia Stankiewicz miała dość. W 2001 roku postanowiła odejść z zespołu oraz usunąć się z życia publicznego i bardziej skupić się na życiu prywatnym. I tak oto zaledwie trzy lata później została szczęśliwą mamą Fryderyka. Jednak muzyka, która jest jej pasją, wciąż była obecna w jej życiu. Artystka wydawała solowe płyty, ale rzadko pojawiała się w mediach i mniej koncertowała. 

W 2016 roku powróciła. Postanowiła wziąć udział w "Tańcu z Gwiazdami", co zbiegło się także z jubileuszową trasą Varius Manx na 25-lecie istnienia zespołu, w której wzięła udział. A w 2018 roku nagrała razem z zespołem piosenkę pt. "Kot bez ogona", która stała się wielkim hitem i znów zrobiło się o niej głośno. Gwiazda zaczęła także pojawiać się na różnych muzycznych festiwalach i galach. Tym razem jednak podeszła do tego z większą świadomością, dystansem i bagażem doświadczeń. I z sukcesem udaje jej się łączyć życie prywatne z zawodowym.

Życzymy wytrwałości, dużo szczęścia w życiu prywatnym i artystycznym i wielu sukcesów!

ZOBACZ TAKŻE:

1. Premier ogłosił prewencyjny alarm na terenie całej Polski. Wszyscy powinni zachować czujność

2. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem

3. Uwaga, ktoś znowu truje psy. Właściciele muszą zachować ostrożność

4. Nie obsługują go, bo to "elegancka restauracja". Skandaliczna decyzja prokuratury

5. Co z podwyżką 500 plus? Polacy wyrazili opinię

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka