Syn Beaty Szydło, Tymoteusz. youtube/Studio TV NIEDZIELA
Źródło: youtube/Studio TV NIEDZIELA
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Syn Beaty Szydło nie potrafi wziąć na siebie winy? Dziwne tłumaczenie

Syn Beaty Szydło, Tymoteusz, początkowo pełnił posługę w parafii w Buczkowicach. Po czasie został przeniesiony do kościoła pod wezwaniem świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, ale na długo tam nie zagościł. W sierpniu ubiegłego roku mediami wstrząsnęła informacja o jego bezterminowym urlopie.

W między czasie pojawiły się również plotki, dotyczące jego życia prywatnego. Kancelaria prawna, z której usług korzystał duchowny, upraszała o nie powielanie kłamstw. "Informacja, że ksiądz Tymoteusz Szydło ma dziecko, jest całkowicie nieprawdziwa" - przeczytaliśmy w oświadczeniu.

Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuWtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuCzytaj dalej

Ostatecznie, w ubiegłym miesiącu, Tymoteusz Szydło zdecydował o odejściu ze stanu duchownego. Nie jest to jednak, bynajmniej, prosty proces. Wniosek o przeniesienie do stanu świeckiego należy dobrze uargumentować. Ostateczną decyzję wydaje sam papież.

Syn Beaty Szydło tłumaczy się w specyficzny sposób

Jak Tymoteusz Szydło umotywował swoją decyzję? Ta kwestia wzbudza kontrowersje. Jak zauważa Dominika Wantuch na łamach "Gazety Wyborczej", syn byłej premier zdaje się odżegnywać od odpowiedzialności. Jak bowiem rozumieć słowa: „Dałem się uwikłać w wydarzenia, które mogły zostać błędnie odczytane jako udzielenie poparcia politycznego”, „Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły”?

Choć Tymoteusz Szydło przyznaje się do popełnienia błędów w kontaktach z mediami, to właśnie na nie zdaje się zrzucać odpowiedzialność za swoją decyzję. Jej przypieczętowanie rozsądzą jednak wyżej postawieni od niego hierarchowie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów