Beata Szydło z synem. https://www.youtube.com/watch?v=E-0lXDe2QNsŹródło: https://www.youtube.com/watch?v=E-0lXDe2QNs
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Grudnia 2019

Syn Szydło chce odejść ze stanu duchownego. Odniósł się w końcu do plotek

Syn Beaty Szydło planuje wystąpić ze stanu duchownego. Jako powód podaje zdruzgotaną przez plotki i domysły reputację oraz kryzys wiary. Ksiądz prosi Papieża o przeniesienie go do stanu świeckiego.

Powody swojej decyzji podaje w oświadczeniu przekazanym Katolickiej Agencji Infromacyjnej. Syn byłem premier dodał, że czuję się zobowiązany do publikacji ze względu na otaczające jego osobę, krzywdzące spekulacje. Kontrowersje dotyczyły urlopu, na który udał się za zgodą biskupa bielsko-żywieckiego. Sugerowano wówczas, że ks. Tymoteusz Szydło został ojcem.

Wieś murem na księdzem-pedofilem. Wieś murem na księdzem-pedofilem. "Te dzieci opętał szatan"Czytaj dalej

Ks. Szydło wyjaśnia jednak, że powody urlopu były zgoła inne.

"W ostatnich miesiącach przeżywałem głęboki kryzys wiary i powołania. Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego. Po głębszym namyśle postanowiłem jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i poprosiłem o kilka miesięcy urlopu, by poukładać swoje życie duchowe. Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych, wobec których zawsze starałem się sprawować posługę szczerze i z przekonaniem", wyjaśnia, cytowany przez Onet.

Syn Beaty Szydło: "Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana"

Duchowny zaznacza, że o rozterkach duchowych nie informował opinii publicznej, ponieważ nie uważał się za osobę publiczną.

"Wydawało mi się, że najlepszym wyjściem będzie odsunięcie się od posługi i przemyślenie wszystkiego w spokoju. Niestety ten czas przyniósł jeszcze więcej zamętu. Plotki, na mój temat podsycane przez media goniące za sensacją, właściwie uniemożliwiły mi refleksję", tłumaczy.

Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że bolesna dla niego popularność wiąże się z jego matką. "Rozpoznawalność, której nigdy nie chciałem, jest związana z funkcjami, które pełni moja Mama", pisze.

Kryzysu wiary i powołania nie udało mu się jednak pokonać. "W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia", podaje ksiądz Szydło.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Wielu z nas popełnia błąd, mogący prowadzić do pożaru mieszkania. Nagranie przestroga

4. Filip Chajzer poprowadził program o depresji w DDTVN. Odpowiedź stacji na jego skandaliczne zachowanie?

5. Co z opodatkowaniem Nobla dla Tokarczuk? Wiemy, co zrobi z częścią pieniędzy

6. Nowe informacje o porannej tragedii w Polsce, której nikt nie przeżył, ścinają z nóg. Chodzi o wiek ofiar