Sylwester w Zakopanem. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Stycznia 2020

Dziesiątki oszukanych po sylwestrze w Zakopanem. Policja odbiera kolejne zgłoszenia

Sylwester w Zakopanem spędzić postanowili nie tylko ci, których skusiła impreza TVP. Nowy rok w malowniczej miejscowości, jak donoszą kolorowe media, spędził m.in. Tomasz Kammel. Oszuści wykorzystali falę napływających do Zakopanem turystów. Policja odbiera kolejne zgłoszenia, dotyczące fałszywych kwater.

Na pomysł spędzenia świąt, bądź sylwestra w Zakopanem wpadły jak co roku tysiące Polek i Polaków. Nie wszystkich turystów interesuje wynajmowanie pokoi w hotelach - kwatery zdają się nie tylko lepiej oddawać klimat miasta, ale bywają zwyczajnie tańsze. Niestety, wielu turystów zwyczajnie się nacięło, czego dowodem są zgłoszenia, odbierane przez lokalną policję.

Zdjęcie Magdy Gessler z młodości. Wiedzieliście, że miała rude włosy?Zdjęcie Magdy Gessler z młodości. Wiedzieliście, że miała rude włosy?Czytaj dalej

Oszuści podszywają się pod właścicieli konkretnych lokali i pobierają zaliczkę. Na miejscu turyści nie zastają nikogo, bądź prawdziwego właściciela, który o rezerwacji nic nie wie.

Sylwester w Zakopanem z niemiłymi niespodziankami

Aby w przyszłości nie dać się oszukać, warto być przezornym. Policja ostrzega i tłumaczy, jakie oferty omijać powinniśmy szerokim łukiem.

– Uważajmy na tak zwane cukierkowe oferty. Nie ma cudów, że na przykład w Zakopanem na tydzień przed Nowym Rokiem uda się nam zarezerwować nocleg za 100 zł – cytuje Romana Wieczorka, rzecznika zakopiańskiej policji, wyborcza.pl.

Szczególny niepokój wzbudzać powinny oferty zamieszczane bezpłatnie zarówno w serwisach, jak i w mediach społecznościowych.

– Apelujemy o taką rozwagę do wszystkich turystów. Zakopane, Sopot, Karpacz to są miejsca, których dobrą renomę oszuści wykorzystują. Ale nie są bezkarni, bo nikt w sieci nie jest bezkarny - mówił rzecznik policji.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

3. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Smutne wiadomości. Dariusz Sawicki przegrał walkę z nowotworem