Sylwester Latkowski. TVP/20.05.20/ScreenŹródło: TVP/20.05.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Stycznia 2021

Sylwester Latkowski zostanie zalany pozwami? Teraz gigantycznych odszkodowań domaga się Borys Szyc

Czy Sylwester Latkowski poniesie konsekwencje? Premiera filmu "Nic się nie stało" miała miejsce 20 maja, jednak Borys Szyc dopiero w sierpniu pozwał reżysera. W tle gigantyczne odszkodowania. Aktor złożył pozew także pozew przeciwko Telewizji Polskiej.

  • 20 maja o godzinie 21:00 Sylwester Latkowski zaprezentował opinii publicznej film pt. "Nic się nie stało"
  • "Wirtualna Polska" odkryła, że Borys Szyc pozwał reżysera i TVP w sierpniu. Dopiero dziś poznano szczegóły
  • Aktor domaga się 300 tysięcy złotych odszkodowania.

Sprawa spocznie na barkach sędziów Sądu Okręgowego w Warszawie. Rzeczniczka instytucji, Sylwia Urbańska przekazała "Wirtualnej Polsce" informacje o toczącym się konflikcie. Sylwester Latkowski miał naruszyć dobra osobiste artysty.

Czy Sylwester Latkowski zapłaci odszkodowanie na rzecz Borysa Szyca? Chodzi aż o 300 tysięcy złotych.

- W sądzie zarejestrowano sprawy z powództwa Borysa Szyca przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu o ochronę dóbr osobistych. Powód domaga się w pozwie opublikowania oświadczeń o przeproszeniu, nakazanie pozwanemu zaprzestania naruszania dóbr osobistych i zasądzenie kwoty 300 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę - deklarowała dla "Wirtualnej Polski".

Pozew wpłynął w sierpniu 2020 r. Podano także, że nie doszło do wyznaczenia terminu rozprawy .

Sylwia Urbańska przekazała także informacje o pozwie przeciwko TVP, która wyemitowała reportaż o wydarzeniach, jakie miały rozgrać się w sopockiej Zatoce Sztuki.

Dziś 8. rocznica śmierci matki braci Kaczyńskich. Kim była Jadwiga Kaczyńska?Dziś 8. rocznica śmierci matki braci Kaczyńskich. Kim była Jadwiga Kaczyńska?Czytaj dalej

 - Z powództwa Borysa Szyca przeciwko Telewizji Polskiej o ochronę dóbr osobistych. Powód domaga się w pozwie opublikowania oświadczeń o przeproszeniu i zasądzenia kwoty 200 000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Pozew wpłynął w grudniu 2020 r. Nie został jeszcze wyznaczony termin rozprawy - podawała dla "Wirtualnej Polski".

Do Sylwestra Latkowskiego miało dotrzeć pismo, w którym przytaczano groźby i nienawistne komentarze, padające pod adresem Borysa Szyca. Reżyser w swoim dokumencie chciał ujawnić aferę pedofilską, do jakiej miało dojść w barze, gdzie często bawili się celebryci. Wśród stałych bywalców miał być właśnie Szyc.

Głównym "bohaterem" skandalu był zaś Krystian W. Mężczyzna miał popełniać przestępstwa na tle seksualnym, o czym mieli wiedzieć przedstawiciele świata show-biznesuPo emisji dokumentu zarzucano gwiazdom posiadanie informacji o incydencie. 

"Zatoka jest powszechnie znanym miejsce w Sopocie. Jadłem tam posiłki i piłem w czasach, kiedy jeszcze korzystałem z alkoholu, czyli robiłem to, co wszyscy inni. Po informacji o zarzutach pod adresem właściciela i innych osób stanąłem razem z prezydentem Jackiem Karnowskim w jednym rzędzie, domagając się wyjaśnienia sprawy i sprawiedliwości dla ofiar, bo to one są tu ofiarą" - wyjaśniał w specjalnym oświadczeniu aktor. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Wirtualna Polska]