Sylwester 2019/2020 owocny w tragedie. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Stycznia 2020

Dwie ofiary śmiertelne, amputacja, tysiące interwencji. Podsumowanie sylwestrowej nocy

Sylwester 2019/2020 był, niestety, owocny w liczne tragedie i tysiące interwencji służb. W większości przypadków winne okazywały się fajerwerki, przed których używaniem kilkukrotnie ostrzegaliśmy. Sztuczne ognie wiążą się nie tylko z hukiem, morderczym dla zwierząt, osób starszych i dzieci ale i z bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia amatorów pirotechniki.

Z całej Polski napływają przykre informacje, dotyczące sylwestrowej nocy. W pierwszych godzinach nowego roku straż pożarna wyjeżdżała 2100 razy, gasząc 1246 pożarów. Większość z nich wywołana została niewłaściwym użyciem środków pirotechnicznych. W Warszawie na 50 pożarów, 39 spowodowana została fajerwerkami. W pożarach zginęły dwie osoby - w Łańcucie i Ostrowi Mazowieckiej a 12 zostało rannych.

Jej piosenki śpiewała Irena Santor i Alina Janowska. Nie żyje autorka słynnych piosenek i książek, Helena KołaczkowskaJej piosenki śpiewała Irena Santor i Alina Janowska. Nie żyje autorka słynnych piosenek i książek, Helena KołaczkowskaCzytaj dalej

Sylwester 2019/2020 pełen tragedii

Niestety, stycznosć z fajerwerkami mają również dzieci. Media zdążyły już opisać historię 6-letniego chłopca, któremu petarda wybuchła w ręce. Lekarze musieli dokonać amputalcji palca. Do szpitala w Poznaniu trafiła jeszcze trójka innych dzieci. Dwoje miało poparzone górne partie ciała a jedno łydkę.

Ogrom pracy mieli również ratownicy ze Szczecina. Interweniowali m.in. w sprawie 70-latka, któremu petarda niemal urwała dłoń.

- W Kołobrzegu u 9-letniego chłopca doszło do urazu głowy, klatki piersiowej i poparzenia po wybuchu petardy - dowiadujemy się z "Głosu Szczecińskiego".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Objawy świadczące, że nasza wątroba ma dosyć. Organ, który ma wpływ na cały organizm

3. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba

4. Po północy korzystanie z aplikacji Uber, Bolt i Free Now będzie nielegalne?

5. Donald Tusk do Kaczyńskiego: Uśmiechnij się, Jarosławie

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media