Świdnica: 96-letnia pani Janina szyje maseczki dla przychodni.. twitter.com/Szymon KomorowskiŹródło: twitter.com/Szymon Komorowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Marca 2020

Pani Janina ma 96 lat i szereg dolegliwości, ale wspiera lekarzy. “Grzechem byłoby nie pomóc”

Świdnica jest miejscowością, której nazwa obiegła polski internet. Wszystko za sprawą pani Janiny, 96-letniej mieszkanki wsi Milkowice, która aktywnie wspiera świdnicką przychodnię. Kobieta za pomocą własnej maszyny do szycia produkuje maseczki ochronne.

– Grzechem byłoby nie pomóc w zwalczaniu zarazy, skoro mam maszynę i potrafię szyć – przekazała 96-latka w rozmowie z serwisem Doba.pl.

Jak czytamy, pani Janina jest kobietą czynu. Sytuacja zagrożenia życia nie jest dla niej nowością. Przeżyła wojnę i doskonale rozumie wagę odpowiedzialności obywatelskiej. Jednego dnia udaje jej się uszyć około 20 maseczek. – Dopóki jej sił starczy, będzie szyła kolejne – zapewnia prawnuczka kobiety.

Córka Kasi Kowalskiej trafiła do szpitala, była w ciężkim stanie. Wokalistka przekazała nowe informacjeCórka Kasi Kowalskiej trafiła do szpitala, była w ciężkim stanie. Wokalistka przekazała nowe informacjeCzytaj dalej

Świdnica: domowe maseczki dla przychodni

– Prababcia należy do związku osób niewidomych ze względu na operację zaćmy, którą przeszła jakiś czas temu, ma różne dysfunkcje wynikające z wieku, między innymi problemy z ręką i problemy z chodzeniem, ale mimo swojego wieku świetnie się trzyma. Od zawsze uwielbiała ręczne robótki, cały czas robi nam na drutach kapcie. Gdy przyszła do mnie i mojej mamy, pokazując nam uszytą przez siebie maseczkę, oniemiałyśmy. Wyciągnęła materiały, gumki i rozpoczęła produkcję – dodaje pani Agata.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Radio Kraków przekazało tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Penderecki, niepowetowana strata
2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy

Pani Janina

– Pomyślałam, że jej zawziętość, postawa i chęć niesienia dobra zasługuje na uznanie i swego rodzaju wyróżnienie. Słyszymy w mediach, że krawcowe szyją maseczki, harcerze, więźniowie, ale nie spotkałam się jeszcze z historią osoby prawie stuletniej – przekazała serwisowi doba.pl wnuczka kobiety.

Wspaniała inicjatywa 96-latki powoli zaczyna docierać również do zagranicznych użytkowników internetu. Jak czytamy, "w świecie pełnym Kardashianek – bądź jak pani Janina".

Pani Janina

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy
  3. Lekarze zrobili mu test i kazali wracać do domu. Trzy dni koczował w aucie, zaskakująca historia
  4. Dramatyczne informacje, nie żyje noworodek zakażony wirusem. NYT: Najmłodsza ofiara na świecie
  5. Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu

Źródło: doba.pl / donald.pl / twitter