Na Twitterze Doroty Zawadzkiej Superniani pojawił się wpis krytykujący obecność księży w mediach. screen YouTube.com/Dorota Zawadzka Superniania PsychologŹródło: screen YouTube.com/Dorota Zawadzka Superniania Psycholog
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 22 Lutego 2021

Superniania mówi wprost: że nie chce księży w przestrzeni medialnej

Przed laty Dorota Zawadzka pojawiła się na antenie TVN, gdzie jako Superniania doradzała rodzicom w kwestii wychowywania dzieci. Psycholog do tej pory aktywnie działa na tym polu, jednak ostatnio szeroko komentowany jest jej wpis na Twitterze sprzed dwóch dni. Superniania stwierdziła, że nie rozumie obecności księży w mediach. Rozpoczęła burzliwą dyskusję i wczoraj postanowiła odnieść się do powstałego szumu.

  • 20 lutego na Twitterze Doroty Zawadzkiej pojawił się wpis krytykujący księży
  • Superniania wskazała, że księża nie powinni być obecni w publicznej przestrzeni medialnej i ich miejsce jest w kościołach
  • Wpis rozpoczął burzliwą dyskusję, w którą włączyli się nie tylko anonimowi użytkownicy platformy, ale również szereg księży i dziennikarze

Kiedy Superniania zniknęła z anteny TVN, wiele osób mogło zapomnieć o Dorocie Zawadzkiej. Nie znaczy to jednak, że psycholog przestała być aktywna zawodowo. Nieustannie zajmuje się wskazywaniem właściwego sposobu wychowywania dzieci.

Dorota Zawadzka prowadzi autorski kanał na YouTube, gdzie jako Superniania Psycholog nagrywa edukacyjne filmy pomagające rodzicom rozwiązywać problemy i właściwie kształtować swoje dzieci. Powód, dla którego Superniania ponownie trafiła na usta wszystkich to jej krótki wpis. Poruszyła kwestię Kościoła katolickiego i księży.

Księża i ich działalność skrytykowani przez Supernianię Dorotę Zawadzką

Ostatni czas dla Kościoła katolickiego i samych księży nie jest łatwym wizerunkowo okresem, a Superniania postanowiła odnieść się do tego jakże aktualnego tematu. Po ujawnieniu kolejnej afery w szeregach duchowieństwa w mediach ponownie wylała się na tę grupę fala krytyki.

Samorządowiec udostępnił zdjęcie z ośmioma gwiazdkami. PiS nie potrafi przejść obojętnieSamorządowiec udostępnił zdjęcie z ośmioma gwiazdkami. PiS nie potrafi przejść obojętnieCzytaj dalej

Wpis Superniani odbił się chyba szerszym echem, niż sama Dorota Zawadzka myślała. Dwa dni temu, 20 lutego na jej profilu na Twitterze pojawiła się krótka myśl na temat księży i ich obecności w mediach. Poza dyskusją w komentarzach, na stanowisko Superniani odpowiedzieli księża oraz dziennikarze.

- Kompletnie nie rozumiem obecności księży w mediach. Powinni być jedynie w kościołach - napisała Superniania. Na odpowiedzi nie trzeba było długo czekać. Do krytycznego ustosunkowania się do wypowiedzi Doroty Zawadzkiej dołączyli zarówno anonimowi użytkownicy Twittera, jak i dziennikarze, a przede wszystkim duchowni.

Teza Doroty Zawadzkiej krytykowana przez niemal wszystkich

Ojciec Grzegorz Kramer, który aktywnie działa na Twitterze i piętnuje złe zachowania swojego Kościoła nie pozostał głuchy na wpis Superniani. Udostępniając jej słowa zapytał się Doroty Zawadzkiej, czy "na serio chce mi Pani zabrać media? Dlatego, że jestem księdzem?". 

Podobnie wypowiedział się również inny wyjątkowo aktywny w internecie duchowny. Ksiądz Janusz Chyła odniósł się do ostatniego strajku mediów podkreślających wagę pluralizmu i wolności słowa, opatrując post Superniani hashtagiem "Wolne media" i płaczącą ze śmiechu emotikoną.

Nie tylko ludzie Kościoła odnieśli się do chęci usunięcia przedstawicieli duchowieństwa z publicznej przestrzeni medialnej. Dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski zamieścił wpis, który wyśmiewał logikę zaprezentowaną przez Dorotę Zawadzką.

- Kompletnie nie rozumiem obecności polityków w mediach. Powinni być jedynie w Sejmie. Kompletnie nie rozumiem obecności aktorów w mediach. Powinni być jedynie w teatrach. Kompletnie nie rozumiem obecności sportowców w mediach. Powinni być jedynie na bieżniach [...] - wskazał Marcin Makowski. Na kolejne artykuły oraz zalew krytycznych do jej słów opinii postanowiła odnieść się sama autorka tezy na temat aktywności medialnej księży.

Superniania komentuje zamieszanie wywołane swoim wpisem

- Niesamowite. „Zawadzka nie chce księży w mediach”. Dlaczego nikt się tak nie przejmuje, że Zawadzka chce odwołania Pawlaka z funkcji RPD, że chce psychologa w każdej szkole, że chce by dorośli nie bili dzieci i uznali, że klaps to też przemoc, że chce dla dzieci życia bez smogu? - napisała na Twitterze Superniania.

W ostatnim czasie księża oraz Kościół katolicki to jeden z głównych tematów w publicznej dyskusji. Niemniej bardziej niż na potrzebę ograniczania komukolwiek dostępu do mediów, lepiej zwrócić uwagę na problem tuszowania pedofilii, który powrócił za sprawą nagłośnienia działań ks. Andrzeja Dymera oraz wieloletnich nadużyć ze strony hierarchów Kościoła (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Zdjęcie wyróżniające to fragment filmu "3 największe błędy w wychowaniu" opublikowanego przez Dorotę Zawadzką. Całość materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/Dorota Zawadzka Superniania Psycholog

Źródło: Onet / Twitter.com @SuperNiania @KramerGrzegorz @makowski_m @Janusz1967

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-