Wisła w Krakowie. Pikist/Unknown AuthorŹródło: Pikist/Unknown Author
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 28 Sierpnia 2020

W Krakowie wyłowili "Smoka Wawelskiego". Jest ogromny

Rybak złowił ogromną bestię w Wiśle w centrum Krakowa. Sum mierzył ponad 2 metry długości i bez problemu ciągnął po wodzie łódkę. Mężczyzna po pamiątkowej sesji fotograficznej wypuścił „Smoka Wawelskiego” do wody.

Kamil Walicki złowił olbrzymiego suma w Wiśle w samym centrum Krakowa. Jego zdobycz przekroczyła barierę dwóch metrów. Swoim wyglądem sum przypominał baśniowego smoka wawelskiego.

,,Wolałbym, żeby mój syn był martwy, niż żeby był gejem”. Chwilę później doszło do tragedii,,Wolałbym, żeby mój syn był martwy, niż żeby był gejem”. Chwilę później doszło do tragediiCzytaj dalej 

Ogromny sum złowiony w Wiśle

Według informacji lokalnych rybaków, sumy w Wiśle w Krakowie łowione są regularnie, ale tak ogromne osobniki to prawdziwa rzadkość. Próba schwytania tak ogromnej ryby wymaga wielu przygotowań. Konieczny jest specjalistyczny sprzęt, odpowiednia przynęta oraz łódka z echosondą, która pozwala namierzyć największe okazy. Wiedzą o tym doskonale Kamil Walicki, wędkarz oraz dziennikarz „Wiadomości Wędkarskich” oraz Paweł Kabat, przewodnik wędkarski i ekspert w łowieniu sumów. To właśnie im udało się złowić ponad dwumetrowego giganta. „Kręciliśmy się po wodzie, aż w końcu Paweł znalazł miejsce, w którym pływało kilka dwumetrowych sumów. Wiem, że brzmi to jak wędkarska bajka, ale to prawda. Na obszarze 100 metrów widzieliśmy kilka wielkich ryb, więc nie odpuszczaliśmy tego miejsca” – pisze na swojej stronie internetowej Kamil Walicki.

Magdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoMagdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoCzytaj dalej

Walka z gigantycznym sumem

 
Kamil Walicki zdradza szczegóły walki z wielką rybą, która zainteresowała się przynętą zarzuconą przez wędkarzy. „Sum powoli dzióbał ze końce rosówek, próbując ściągnąć je z zestawy. Po kilku delikatnych skubnięciach poczułem mocniejsze szarpnięcie i zaciąłem, a ryba, próbując odpłynąć, zaczęła obracać łódkę. Gdy szczytówka była już pionowo, sum drugi raz pacnął ogonem plecionkę i usłyszeliśmy głośny trzask, po którym jedna trzecia wędki zjechała na dół” – relacjonuje Kamil Walicki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. Od dziś zmasowane kontrole na polskich drogach. Policja będzie dosłownie wszędzie

Pomimo złamania wędki, ryba wciąż była na haku i obracała łódką wędkarzy. Pomimo długiej walki, ryba ostatecznie się poddała i mężczyźni wciągnęli bestie na łódkę. Udali się do brzegu, gdzie zrobili pamiątkowe zdjęcia. Sum przez cały czas leżał na specjalnej macie, żeby nie stracił śluzu. Miarka wędkarzy wskazała, iż ryba miała 215 centymetrów długości. Rekord Polski w połowie suma na wędkę wynosi 260 cm długości i 102 kilogramy wagi. Ryba została ochrzczona mianem "Smoka Wawelskiego".
 
Źródło: [Sport.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarny wypadek na Mazowszu. Są ofiary śmiertelne. Tragedia
  2. Kaczyński powiedział, że PiS nigdy nie odda władzy? Słowa krążą w sieci
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Nic nie zapowiadało tak dramatycznego obrotu spraw. Żołnierze wkroczyli do akcji, zatrważające nagranie