"Studio Polska". Awantura w programie Telewizji Polskiej.. Studio Polska 18.07.2020 (vod.tvp.pl)Źródło: Studio Polska 18.07.2020 (vod.tvp.pl)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Lipca 2020

Nagle wybuchła wielka awantura podczas "Studio Polska". Padły mocne oskarżenia, głównie w stronę LGBT, obie strony chcą przeprosin

"Studio Polska" należy do tych programów proponowanych nam przez Telewizję Polską, których nie omijają zagorzałe dyskusje między goszczącymi na antenie TVP politykami z niepałających do siebie sympatią ugrupowań. Tym razem byliśmy świadkami mocnej wymiany zdań między posłanką Lewicy Hanną Gill-Piątek a znanym ze swych słów o LGBT posłem PiS Przemysławem Czarnkiem.

Jednymi z gości zebranych w programie "Studio Polska" byli wspomniani powyżej posłanka z ramienia Lewicy oraz dość kontrowersyjny poseł partii rządzącej prof. Przemysław Czarnek. Poruszono m.in. temat wystąpienia Kingi Dudy w trakcie wiecu wyborczego zapewniającego sobie reelekcję kandydata PiS Andrzeja Dudy, w którym apelowała ona o szacunek do wszystkich osób, niezależnie m.in. od tego, jakie są ich preferencje seksualne. Tu przypomniano słynne już słowa posła Czarnka o LGBT.

Najnowsze informacje ws. rekonstrukcji rządu, znane nazwiska mogą się pakować. Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwościNajnowsze informacje ws. rekonstrukcji rządu, znane nazwiska mogą się pakować. Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwościCzytaj dalej

"Studio Polska" i przeprosiny za manipulację

– Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym – mówił w czerwcu na antenie TVP Info członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Słowa, jak należało przypuszczać, wywołały absolutny skandal. W rozmowie z Onetem Czarnek tłumaczył potem, że jego reakcję zrodziło zdjęcie z Los Angeles, które ukazywało "wyraźnie obrzydliwe sceny z centrum miasta – człowiek roznegliżowany (...) popija drinka w barze gejowskim na ulicy".

Jamnik skrzyżował się z pitbullem. Przykry widok potomstwa, internautom trudno uwierzyć, że zdjęcie nie jest fotomontażemJamnik skrzyżował się z pitbullem. Przykry widok potomstwa, internautom trudno uwierzyć, że zdjęcie nie jest fotomontażemCzytaj dalej

O przeprosiny dla osób nieheteronormatywnych, które poczuły się dotknięte słowami polityka, w programie "Studio Polska" apelowała posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek. To zdaniem posła Czarnka zakrawało jednak na "manipulację". – Pani była w tym studio wówczas, kiedy to mówiłem, i pani nie reagowała, bo pani dokładnie wiedziała, co powiedziałem i do czego odnosiłem swój głos. Proszę nie manipulować – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo poważne ostrzeżenie dla wszystkich Polek i Polaków. Trwa niebezpieczny sezon w polskich lasach, nie chodzi o pożary
2. Dramat emerytów, ZUS nie idzie na ustępstwa. Rekompensaty możesz w ogóle nie zobaczyć, sytuacja bez wyjścia

– Proszę, żeby pan przeprosił osoby LGBT w Polsce za to, co pan powiedział. Ponieważ niestety padły słowa, które paść nie powinny – domagała się jednak Gill-Piątek. W efekcie Czarnek istotnie przeprosił. W dość specyficzny jednak sposób. – No to przepraszam. Za to, że pani kłamie w dalszym ciągu i pani manipuluje – odparł polityk partii rządzącej.

I dalej: – Nie mówiłem o wszystkich osobach nieheteronormatywnych, mówiłem o osobach, które roznegliżowane i które z genitaliami na wierzchu paradują po ulicach miasta. Jeśli takie osoby się pani podobają, to jest pani problem, ale nie mój. Niech pani przeprosi ludzi za manipulację, ja przepraszam ludzi za to, że pani znów kłamie i manipuluje, i skończmy tę dyskusję o niczym.

Materiał z kłótni polityków odnaleźć można m.in. pod tym LINKIEM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne zmiany w szkolnictwie. MEN wprowadza nowy przedmiot
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Mateusz Damięcki pojechał nad morze. Nagrał wszystko, co dzieje się na polskiej plaży

Źródło: TVP Info / Onet / Twitter