Koronawirus. Pixabay/Couleur
Źródło: Pixabay/Couleur
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 17 Września 2020

Koronawirus. Nowe strefy żółte i czerwone. Ich wzrost jest znaczny

Wzrasta liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Sama czerwona strefa została wprowadzona aż w trzech nowych regionach.

Do czerwonych powiatów zaliczane są następujące regiony: powiat bytowski (woj. pomorskie), powiat milicki (woj. dolnośląskie) oraz powiat kluczborski (woj. opolskie). Jeszcze tydzień temu żaden z nich nie znajdował się w tej strefie.

Emerytury będą wyższe? Do końca roku na konta emeryckie trafią dodatkowe pieniądze od rząduEmerytury będą wyższe? Do końca roku na konta emeryckie trafią dodatkowe pieniądze od rząduCzytaj dalej

Wzrost żółtych stref w Polsce

Wśród regionów objętych dodatkowymi obostrzeniami i przesuniętych do żółtej strefy znalazło się sześć nowych powiatów. Są to: powiat nowatorski, myślenicki (oba woj. małopolskie), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), kielecki (woj. świętokrzyskie) oraz powiat kartuski (woj. pomorskie). Dodatkowo w żółtej strefie wciąż pozostają dwa powiaty: tatrzański (woj. małopolskie) oraz gostyński (woj. wielkopolskie). Z listy obszarów zagrożonych zniknął powiat limanowski (woj. małopolskie). Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę powiatów ze zwiększonymi obostrzeniami w związku z nowymi zakażeniami w danych regionach. Lista powstaje na bazie danych z czternastu ostatnich dni.

Był pewny, że ma wyłączony mikrofon. Nagle wszyscy w Sejmie usłyszeli wulgarne hasłaBył pewny, że ma wyłączony mikrofon. Nagle wszyscy w Sejmie usłyszeli wulgarne hasłaCzytaj dalej

Podział na czerwoną i żółtą strefę

Warto wspomnieć czym różnią się powyższe oznaczenia. Jeśli w danym powiecie przybyło powyżej 12 nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców, wówczas trafia on do czerwonej strefy. Z kolei jeśli liczba nowych zakażeń wynosi od 6 do 12, wówczas obszar ten jest klasyfikowany jako strefa żółta. W strefie czerwonej obowiązuje znacznie więcej zakazów, m.in. organizowania imprez masowych, kongresów, targów, wesołych miasteczek i parków rozrywki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu 2. Gessler pokazała przepis na obłędne pieczone ziemniaki. Sekretem ich smaku jest aromatyczna przyprawa 3. Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Co teraz robi była gwiazda "Pytania na śniadanie"?

W niektórych pomieszczeniach i budynkach obowiązuje limit osób, dotyczy on na przykład siłowni, kościołów, kin czy sali weselnych. Strefa żółta wiąże się ze łagodniejszymi przepisami, jednak wciąż nie można tam organizować imprez masowych, a imprezy rodzinne nie mogą przekroczyć 100 osób.

Masz taką pięciozłotówkę? Może być warta 1000 zł, koniecznie przeszukaj portfelMasz taką pięciozłotówkę? Może być warta 1000 zł, koniecznie przeszukaj portfelCzytaj dalej


Źródło: [Onet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz popracować chociaż rok więcej. Twoja emerytura wzrośnie, podajemy konkretnie o ile
  2. Sytuacja jest zła. Właśnie padł rekord. Liczba zakażonych na Mazowszu rośnie
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?