Strefa czerwona koronawirus. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Sierpnia 2020

Nie zapomnij, dziś zmieniają się obostrzenia dla tysięcy Polek i Polaków. Może chodzić też o ciebie

Strefy czerwone wprowadzane przez rząd na terenie wybranych powiatów mają za zadanie doprowadzić do szybkiego ograniczenia rozprzestrzeniania się tam epidemii. Nowe obostrzenia są bardzo ostre, a rząd zapowiada, że będą bezwzględnie egzekwowane.

Jak dotąd rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych restrykcji na terenie 19 powiatów. Zostały one podzielone na dwa rodzaje - strefy żółte oraz strefy czerwone.

Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o tolerancję wobec katolików. Sam niedawno oburzająco straszył Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o tolerancję wobec katolików. Sam niedawno oburzająco straszył "tęczową zarazą"Czytaj dalej

Strefa czerwona - gdzie obowiązuje?

Strefa czerwona obejmuje: powiaty rybnicki, pszczyński, i wodzisławski oraz Rudę Śląską i Rybnik w województwie śląskim, powiat ostrzeszowski w województwie wielkopolskim, powiat nowosądecki oraz miasto Nowy Sącz w województwie małopolskim oraz powiat wieluński w województwie łódzkim. 

Stefa żółta obejmuje: powiat cieszyński oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory w województwie śląskim, powiaty jarosławski i przemyski oraz Przemyśl w województwie podkarpackim, powiat kępiński w województwie wielkopolskim, powiat oświęcimski w województiwe małopolskim, powiat pińczowski w województwie świętokrzyskim, a także powiat wieruszowski w województwie łódzkim. 

Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. "Manipulacja TVP" wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?Czytaj dalej

W strefie czerwonej obowiązujące obostrzenia to: zakaz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki oraz organizowania targów i kongresów. W siłowniach wprowadzone zostają limity: jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Z kolei w kinach maksymalna liczba zajętych miejsc nie może przekroczyć 25 proc. W kościołach i innych obiektach kultu dopuszczalne jest obłożenie budynku w 50 procentach, a w przypadku nabożeństw odbywających się na zewnątrz limit wynosi 150 osób. Liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych, w tym w weselach, została ograniczona do 50 (limit ten nie obejmuje obsługi). Obowiązuje również bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski przekazał ponurą wiadomość. Zacznie się już dzisiaj
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Biedronka rusza z hitową akcją, aż 12 dostaniesz za darmo. Musisz się jednak spieszyć

Nieco luźniejsze obostrzenia obowiązują w strefie żółtej. Targi, wystawy oraz kongresy mogą być tam organizowane, jednak wprowadzony zostaje limit: 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Podobny limit obowiązuje również w siłowniach: 1 osoba na 7 metrów kwadratowych.W kinach zajętych może być 25 procent miejsc dla publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, w tym w weselach, nie może przekraczać 100 (z wyłączeniem obsługi).

Źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP
  4. Nagle z balkonu wypadło 6-letnie dziecko. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, zastali przerażający widok
  5. Policja rozpędza manifestację w samym centrum Warszawy. Doszło do użycia siły, niespotykane sceny
  6. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci