Strajk przedsiębiorców trwa i przemieszcza się obecnie w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Słychać syreny i okrzyki.. Facebook.com/wyborcza/videos/281291279715576/Źródło: Facebook.com/wyborcza/videos/281291279715576/
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Maja 2020

Strajk Przedsiębiorców. Syreny, awantura, krzyki i policja w Warszawie. Co się dzieje?

Strajk przedsiębiorców w Warszawie, który rozpoczął się na Placu Defilad o godz. 14, trwa i przemieścił się w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Policja od razu zaczęła podejmować działania wobec zgromadzonych, spisano i wylegitymowano wielu z nich. Inicjatorem strajku jest Paweł Tanajno, który równocześnie zapowiedział wcześniej, że będzie miał on charakter hybrydowy. Zgromadzenie uznane jest za nielegalne, co zaznaczają przedstawiciele policji i ostrzegają przed tym uczestników protestu. Słychać syreny, komunikaty policji i okrzyki uczestników.

Podczas strajku dochodzi do blokad policyjnych. Obecnie można zauważyć kolejną przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Dochodzi także do kolejnych spisywań uczestników protestu. Na miejscu są także przedstawiciele mediów.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Strajk przedsiębiorców trwa. Słychać syreny i okrzyki. Dochodzi do blokad policyjnych i legitymowania uczestników 

Uczestnicy strajku czekają obecnie na wylegitymowanie w okolicach pomnika Kopernika, dopiero wtedy będą mogli opuścić zgromadzenie i udać się do domów. Policja wciąż przypomina o nielegalności strajku i stanie epidemicznym, wobec czego konieczne jest legitymowanie osób łamiących to prawo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało niepokojący komunikat, jest gorzej, niż mogliśmy zakładać. Sytuacja na Śląsku nadal jest bardzo trudna
2. Kwota wolna od podatku 2020. Próg uległ zmianie

"Niestety konieczne jest działanie policjantów w pododdziałach zwartych. Osoby naruszające prawo zostaną wylegitymowane. Kierowane będą https://wtv.pl. wnioski o ukaranie do sądu. Przypominamy, że w pododdziałach zwartych policjanci nie muszą nosić imienników." - informuje policja na Twitterze.

Obecnie przebieg strajku stanął nieco w zawieszeniu.

Artykuł będzie aktualizowany wraz z rozwojem wydarzeń. Prosimy o jego odświeżanie.

Jak ustalił reporter Polsat News, Łukasz Dubaniewicz, kandydat na prezydenta Paweł Tanajno podczas strajku został zatrzymany przez policję. Ma to związek z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza, co potwierdza także sama policja w komunikacie.

"Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno" - podała warszawska policja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Warszawie ruszyła demonstracja hybrydowa. Wstrząsające informacje właśnie obiegają kraj
  2. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  3. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  4. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  5. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  6. Rząd przedłużył zakaz dotyczący nas wszystkich. Nie wiadomo do kiedy