Osoby pochwalające strajk kobiet mogą zostać ukarane przez prokuraturę.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Października 2020

Uważajcie, co piszecie na Facebooku. Wyciekł dokument prokuratury dot. Strajku Kobiet

Organizatorki Strajku Kobiet mają zostać ukarane przez prokuraturę. Niewykluczone, że na celownik mogą trafić również osoby jedynie pochwalające manifestacje. Za nawoływanie do powstawania zgromadzeń może grozić odpowiedzialność karna.

Wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego protesty nie tylko nie cichną, ale z dnia na dzień zdają się przybierać na sile. Wobec trwającego Strajku Kobiet prokuratura ogłosiła wczoraj, że będzie ścigać jego organizatorów. Instrukcje dla śledczych wystosował prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.

Wiadomości TVP przekroczyły już wszelkie granice? Obrażają kobiety, używają kolokwializmów Wiadomości TVP przekroczyły już wszelkie granice? Obrażają kobiety, używają kolokwializmów "Chcą rozwalić tradycyjny ład"Czytaj dalej

Z pisma wynikało, że obranym za cel osobom odpowiedzialnym za demonstracje może grozić odpowiedzialność karna. Według dokumentu przytaczanego przez internetowy serwis radia RMF FM za kratkami mogą spędzić od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Prokuratura zajmie się osobami popierającymi strajk?

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że prokuratura Świeczkowskiego ma rozszerzyć pole działania i zwrócić szczególną uwagę również na tych, którzy nawoływali do organizowania manifestacji. Powołując się na Onet, portal "Na temat" zwraca uwagę, że czyn może być kwalifikowany jako "podżeganie do występku".

Warto zaznaczyć, że nawet w przypadku, gdy prokuratura nie wykaże, że zachowanie nawołującej do strajków osoby była w istocie czynnikiem, który doprowadził do zrodzenia się zamiaru uczestnictwa w zgromadzeniu u jego uczestników, owe "podżeganie do występku" nadal mogłoby mieć rację bytu.

Co oznacza to w praktyce? Obywatelom, którym postawiono by podobne zarzuty, grozić będzie nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Wspomniany portal wskazuje, że za "publiczne pochwalanie organizowania zgromadzeń" grozi z kolei do roku więzienia.

Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. "Pokazuje ogromną pogardę do kobiet"Czytaj dalej

Choć trudno przypuszczać, by Prokuratura Krajowa ścigała wszystkich, których działalność na Facebooku czy Instagramie mogłaby wydać się podejrzana, zapowiedź Bogdana Święczkowskiego pokazuje jedno – państwo z coraz większym respektem podchodzi do trwających manifestacji i usiłuje ograniczyć je środkami zapobiegawczymi.

Protesty po decyzji Trybunału Przyłębskiej

Demonstracje trwają nieprzerwanie od przeszło tygodnia. Przypomnijmy, że w czwartek 22 października Trybunał Julii Przyłębskiej orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Godziny dla seniorów kuriozalną sytuacją i solą w oku. Sklepy żądają zmian
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Mimo wielokrotnego przekonywania, że rządzący nie mieli nic wspólnego z decyzją TK, która, w ich opinii, nie mogła być inna, warto przypomnieć, że wyrok wziął swój początek we wniosku polityków PiS, Konfederacji oraz PSL-Kukiz'15.

Do demonstracji odniósł się również prezes Prawa i Sprawiedliwości, jako oś konfliktu wskazując polski Kościół. – Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. [...] Przede wszystkim musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę – mówił lider obozu rządzącego.

I dalej: – Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła. W obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo.

źródło: RMF FM / Onet/ Na Temat

Jarosław Jakimowicz postanowił przerwać milczenie ws. strajkującego syna. Wszyscy będą zdumieni, słowa, które przejdą do historii?Jarosław Jakimowicz postanowił przerwać milczenie ws. strajkującego syna. Wszyscy będą zdumieni, słowa, które przejdą do historii?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN pilnie alarmuje, zacznie się dziś z samego rana, potrwa do 6:00 w sobotę. Lepiej odwołać wszystkie wyjazdy
  2. Zacznie się już w poniedziałek. Polacy powinni być przygotowani
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  6. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
  7. Niesamowita kawa po turecku jak żadna inna pobudza, rozgrzewa i wzmacnia odpornośc. Swój cudowny smak zawdzięcza aromatycznej przyprawie